| monyk a întrebat:

am fost cu un baiat aproape un an, el are 21 de ani, iar eu 16. El e genul de baiat mai vagabond si bataus, dar cu mine s-a comportat foarte frumos si m-a respectat mereu, am avut inceredere mare in el, l-am iubit mult, si el mi-a aratat de multe ori ca ma iubeste, dar dupa un an el mi-a dat papucii pentru ca a zis ca asa e mai bine, pentru ca el m-a asteptat un an si eu nu am facut dragoste cu el, a zis ca desi ma iubeste mai bine ne departim ca nu mai poate astepta la nesfarsit mai ales la varsta lui, in plus eu nu puteam sta afara pana la ore tarzii, iar lui nu ii convenea, el ar fi vrut ca eu sa stau toata noaptea la el, dar nu puteam, eu sunt genul de fata mai cuminte, a zis ca nu vrea nici sa ma insele sa sufar, dar a zis ca nu poate sa stea cu mine si sa mearga sa se satisfaca cu altele, a zis ca nu mai suporta situatia si ca desi m-a iubit mult, mai bine o terminam, a zis ca sa ramanem amici, insa el e foarte gelos si nu suporta sa ma vada cu altii, desi nu mai sunt cu el. voi credeti ca e posibil ca el sa ma fi iubit, dar ca nu putea sta cu mine asa la nesfarsit, pentru ca eu i-am zis ca nu pot sa o fac cu el ca nu sunt pregatita, el m-a ast, m-a inteles, dar a zis ca nu putem continua tot asa, toti imi spun ca el m-a iubit mult, cu mine a fost cel mai mult, si acum cand ne vedem ma priveste intens si e gelos, credeti ca m-a iubit oare? va rog sa imi dati cat mai multe pareri sa stiu daca am insemnat cv pentru el un an?

Răspuns Câştigător
| Farcas a răspuns:

Eu zic ca te-a iubit.Altfel de ce a stat un an de zile cu tine? Daca te-a asteptat atata timp inseamna ceva.Insa are si el dreptate.La varsta lui are si el anumite nevoie, iar daca nu erai pregatita, a facut bine ca te-a lasat decat sa fie cu tine si sa te insele cu altele nu crezi? Gandeste`te ce a insemnat pentru el sa fie cu tine si sa nu intretina relatii sexuale avand in vedere ca are 21 de ani.Normal ca e gelos cand te vede, pentru ca oricat de,, tari,, ar parea baieti in fata situatilor, nu uita nici ei asa usor un an de zile de relatie, crede-ma.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca te-a iubit, dar e adevarat ca diferenta de varsta e mare. Iubindu-te, ar fi trebuit sa te mai astepte macar vreo doi ani si la 21 de ani e greu. Nu imposibil, dar greu si are dreptate sa rupa relatia inainte de a te face sa suferi. E pacat ca e asa.

| Encore a răspuns:

Pai sexul este o parte foarte imporanta intr o relatie...
Si eu as fi facut la fel, astepti dar are si el o limita, totusi are 21 de ani, si daca nu esti pregatit cel mai bine ca te-a parasit. Si te-a iubit 100%.

| vykkusor a răspuns:

Monyk16, tu ai avut o poveste de dragoste frumoasa, dar cu un final dureros.Resemneaza-te pentru asa va fi cel mai bine. dupa parerea mea poate ca te-a iubit, dar nu suficient ca sa fiti fericiti. Tu trebuie sa mergi mai departe si sa fii mindra ca nu ti-ai distrus viata de la 16 ani, trebuie sa te gindesti k tu esti o viitoare mama, iar daca vei avea relatii gindeste-te bine cu cine o faci ca mai tirziu sa nu-ti para rau.mult succes

| Adyna_2391 a răspuns:

Buna, nu cred ca e foarte greu de inteles daca te-a iubit.In zilele noastre baietii mari cauta fete mai mici pentru ca in primul rand sunt mai usor de,, dus cu vorba''(in cazul baietilor care vor doar sex) si cu atat mai mult daca sunt fete cuminti pentru ca ei mereu isi doresc sa aiba ceva sigur. Evident vor si sex si aici intervine problema:vor o fata serioasa, cuminte, care sa ii iubesca, dar care sa faca si sex; nu stiu sa se multumeasca cu ce au.nu trebuie sa ai pretentii ca un baiat sa te inteleaga ca nu esti pregatita pentru ca nu va intelege asta cel putin pana nu se maturizeaza.deci ca o concluzie eu cred ca te-a iubit dar e baiat si daca si-a inceput viata sexuala e normal sa aiba nevoie de asa ceva, doar ca el nu poate sa inteleaga ca tu la 16 ani nu esti pregatita pentru asa ceva.Parerea mea este sa nu te lasi coplesita de sentimente sau de insistentele lui(daca vor mai fi) si sa o faci cand te simti sigura pe tine si cand simti ca este baiatul care merita sa fie primul...pup

| Andraa_3088 a răspuns:

Pe mine m-a asteptat iubitul mai bine de un an. si nu a insistat cu subiectul asta. M-a lasat pe mine sa aduc vorba cum se spune. Si asta nu pentru ca a umblat cu altele intre timp. Mi-a spus ca s-a obisnuit cu situatia, si ca atunci cand iubesti cu adevarat inveti sa te abtii. In cazul meu, poate din cauza ca sunt prima fata de care s-a indragostit. Bine, nu toti baietii simt / sunt la fel.
Cat despre tine. mai mult ca sigur ca si pentru el a insemnat ceva un an, doar ca diferenta dintre voi (ma refer la varsta, gandire, atitudine) este destul de mare. El a trecut de mult timp de perioada prin care treci tu acum.

Răspuns utilizator avertizat
| sunny a răspuns:

E povestea mea...foarte greu... te inteleg.sunt fata si am 17 ani, prietenul 18, suntem impreuna de aproape un an. mi-a zis de multe ori ca vrea sa facem dragoste, ca nu mai poate astepta, ca i se face rau si nici la alte fete nu vrea sa se duca, pentru ca ma iubeste cu adevarat. i-am zis ca nu sunt pregatita, dar el zice ca nu mai poate... Te iubeste, crede-ma. e acelasi caz ca la mine si pe mine prietenul ma iubeste mult de tot, mia aratat prin multe fapte, imi zicea ca ma iubeste din suflet, caci se simte.foarte rau ca v-ati despartit, se putea si prin alt mod, ca sa va fie bine la ambii... TEA IUBIT!

| ALY_2447 a răspuns:

Monica un viitor bazat pe dragoste incredere si respect nu il vei putea avea niciodata cu o persoana vagaboanda si batausa ascultama am avut de recent o poveste asemanatoare cu a ta un bataus drogat vagabond care ma respecta dar cand ma asteptam mai putin am auzit ca avea alte 3 prietene eram impreuna de un an si eram foarte indragostita dar l-am lasat acum am gasi persoana potrivita fa si tu la fel si ai sa vezi ca te vei simti mai bine nu o sa iti para rau nu te mai intreba daca a insemnat ceva un an impreuna si nu te gandi ca acum e gelos se preface ca sa te faca sa te simti vinovata trebuie sa ii demonstrezi ca esti mai puternica de caracter decat el astept raspuns

| Delisha a răspuns:

Dupa cate inteleg eu, se pare ca te-ai intiparit bine in mintea si sufletul lui.insa daca s-a ajuns la despartire din cauza sexului, nu stiu ce sa mai zic.
daca v-ati impaca cred ca ar aparea din nou aceasta problema, si atat timp cat tu nu esti dispusa nu are rost sa il mai amagesti nici pe el, nici pe tine.

| curiosgirl a răspuns:

Eu cred ca te-a iubit...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci totul a inceptu la inceputul verii cand eu am fost intr-o tabara care am asteptam sa fie banala dra s-a dovedit a fi ceva de neuitat si foarte importanta in viata mea acolo m-am intalnit cu un vechi amic din asta vagabont bataus etc care m-a iubit din prima zi de tabara se purta frumos cum mine o data mia rupt un trandafir dinto gtadina si mi la dat se tinea numai dupa mine o data MA INTREBAT daca poate sa ma tina de mana laughingstiu ca a suna haios da a fost cat se poate de dragut plangea in fiecare seara pentru meh si in ultima seara el m-a vazut cand m-am dus la unu in camera care era gagiku meu eu sunt genu de fata ma kuminte si nu am facut nimic cu ala(andrei) doar ne-am sarutat dar tipul care ma iubea (george) a asteptat sa vada cand ies si chesti din astea si cand am iesit a iesit primul andrei si l-a intrebat ca unde sunt ca si cand ell nu ar sti si george si-a dat seama dupa 2 min am iesit si eu din camera si mam fac ca nu stiu nimic dar george crede ca am facut ceva cu andrei sex nu stiu ce crede in fine si dupa tot in seara aia se tot tinea dupa meh si la un moment dat am observat ca nu mai e si l-am cautat si m-am dus in camera si am inceput sa plang ca nu il gasisem si ma simtem vinovata si a venit o cologa se camera si mai zis "maria(eu) nu mai plange george e pe balcon la noi" m-am dus pe balkon si era acolo singur si plangea si mai zis ca ma iubeste etc si chesti din astea asa si acum 2 saptamani am acceptat sa stau cu el ca sa tot tinut dupa meh si neam iubit mult si din astea si luni l-am vazut ac se dadea la alta atunci mi sau imuiat pikioarele si am inceput sa pang si i-am zis ca i-am vazut si ne-am despartit iar el nici nu a insistat. 3 zile non stop am plans si din astea iar azi am vb cu varasu si mai zis ca a devenit perikulos george si ca umbla cu drogati acum ma gandesc daca so droga si el si din asta a fac asta in fine eu pusesem suflet pentru el si nu am asteptam ca eu sa ma despart de el dar nici el de mine paream perechia perfecta ne iubeam vorbeam non stop la telefon si din astea. acum voi ce parere aveti?:-

| catydulcica a răspuns:

Daca te priveste intens inseamna ca ti-ai lasat samanta in inima lui... dar daca el a decis asta sa stii ca o persoana se schimba numai atunci cand iubeste cu adevarat indiferent de varsta varsta nu conteaza... o sa-si dea seama mai tarziu ca singura calea care va conta pentru el e sa aiba alaturi pe cineva acum la varsta lui are numai pasarici in cap este barbat in devenire dar si copil in acelasi timp incearca sa vorbesti cu el dar nu da semne de slabiciune intreaba-l calm si pune intrebarea in asa fel cat sa fii foarte bine inteleasa si el sa-ti dea un raspuns de care tu sa te legi...scurt si la obiect chiar daca ai iubit nu se stie pe cine ai iubit cu adevarat spune-i ce simnti sa-ti spuna daca mai simnte ceva cu adevarat pentru ca tu mai ai o viata sa traiesti sa descoperi mai multe usi si portite deschise.scces