| yappi a întrebat:

Fostul meu prieten este in aceeasi clasa cu mine. Ne'am despartit de aproximativ jumatate de an dar de atunci nici unu nu am mai avut prieten. Ieri am avut la romana de scris o compunere iar el a scris despre mine si a facut compunerea ca si cum noi 2 eram impreuna iar cand am luat sa citesc compunerea m'a tinut in brate cat a durat pauza si l'am simtit chiar aproape de mine dar astazi era unul dintre prietenii lui langa mine in banca si el se arata chiar gelos se tot baga in seama pe langa mine si asa mai departe chiar daca se vedea clar ca nu aveam nici o treaba cu respectivul baiat si nu stiu cum a venit vorba de gelozie in discutie iar el a ripostat chiar ciudat si a plecat de langa mine. In ultima pauza stateam din nou langa banca mea la fel si el si mai era o prietena dar ea a inceput sa se tot puna pe langa el sa se arunce peste el si ea stie ca inca il mai plac dar nu inteleg de ce s-a bagat in fine la inceput a stat si a lasat'o in pace sa faca ce vroia dar cand s-a intors la mine a spus si el ceva ca si cum as fi geloasa apoi a incercat sa o respinga si dupa care a inceput si el sa ii intre in "joc". Nu am mai vorbit nimic cu el si pe moment nu mi-am dat seama dar chiar m'a deranjat faptul ca nu se putea abtine si eram de fata iar cu cateva zile in urma am avut cu el o discutie de genu in care imi spunea ca nu vrea sa ma vada cu altu iar acum el ce face? Nu stiu cum as putea sa il uit cand nici nu sunt in stare sa fiu indiferenta in fata lui dar as vrea sa ii dau de inteles ca nu suport sa vad astfel de scene si asta fara sa vorbesc cu el pentru ca nu vreau sa ii spun ca sunt geloasa. Vreo idee?whistlingDau FUNDA:*

Răspuns Câştigător
| asdfghjklo a răspuns:

O poveste interesantathinking iti dau un sfat, ar trebui sa "porti" o discutie importanta cu el.sa il intrebi daca incearca sa te faca geloasa, daca el este gelos, daca te mai place, daca ar vrea sa va impacati...si in caz ca nu veti reusi sa va impacati spune-i ca nu suporti sa il vezi ca se da la alta spune-i ca nu esti geloasa dar iti aminteste de momentele cand erati impreuna.km spuneam in caz ca nu va impacati ar fi bine sa incerci sa il uiti putin cate putin, gandeste`te numai la defectele luiwinking

Multa bafta!:*

fundita?happybig grin

5 răspunsuri:
| forever4you a răspuns:

Tu il iubesti dar si el te iubeste pe tine si cred ca din acest motiv a incercat sa te faca geloasa ar trebui sa vorbesti cu el si sa-i spui totul...bafta

| andreea_9470 a răspuns:

Din cate vad eu, tu inca il mai iubestibig grin.si cred ca si el te iubeste. parerea mea e ca si el a vrut sa te faca geloasa. de ce nu vorbesti cu el, sa-i spui ca inca mai simti ceva pentru el si ai vrea sa fiti din nou impreunawinking

| AnaGabitza95 a răspuns:

In ce clasa esti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu cum e pentru ca si eu am trecut prin asta dar ar fi bine sa te prefaci ca nu te mai intereseaza persoana lui ca sa vezi cum reactioneaza