| izabela2012 a întrebat:

Buna am fost cu un baiat 3 luni impreuna dar acum el este in spania si eu cred ca ma iubeste dar cateodata se poarta cu mine de parca nu m-ar cunoaste si imi vb urat si intreaba mereu de alte fete cand e cu mine as vrea sa il parasesc dar nu pot pentru ca il iubesc mult de tot va rog ajutati-ma nu mai stiu ce sa fac voi ce ma sfatuiti?

4 răspunsuri:
| xxdd a răspuns:

Nu ai mentionat pentru cat timp este in Spania! daca sta mult si nu se intoarce prea curand ar fi mai bine sa ii spui ca nu mai merge asa... ca te simti nesigura de relatie/ca nu iti place cum se comporta/ca ai alte pretentii de la el si de la relatia asta ...si ca e mai bine asa :d

| RobertTmroo a răspuns:

Daca el nu iti arata prin comportamentul lui ca te iubeste, ca tine la tine, atunci nu are rost sa "tragi" de relatia voastra numai pentru ca tu il iubesti, o relatie ca sa mearga si sa fiti fericiti amandoi, trebuie sa se bazeze pe vointa, dragostea, afectiunea celor doi implicati in relatie..., eu zic ca daca numai tu iti doresti acea relatie, iar el se comporta urat cu tine, te neglijeaza ( ce a ce nu e in regula intr-o relatie, nu are nici o legatura cu dragostea), asa cum spui si tu "se poarta cu mine de parca nu m-ar cunoaste si imi vb urat", atunci nu are rost sa continui cu el, o sa suferi mult, cat de mult vei lungii acea relatia, pe atat de mult vei suferii si iti vei inchipui ca el te iubeste..., dar faptele lui arata cu totul altceva, din pacate omul cand e indragostit tinde sa ignore faptele reale, care se pot observa din comportamentul partenerului, si NU din vorbele lui, sau inchipuirile noastre, asa cum ne scrii si tu mai sus ca "eu cred ca ma iubeste".
Ar fi bine daca ai reusii sa vezi exact cum sta treaba si sa nu il mai lasi sa iti faca ce a ce iti face..., chiar si indirect fara sa fie langa tine. Bafta in toate sa ai!

| AndreiGabi a răspuns:

Daca el nu te iubeste nu se merita sa continui relatia.O sa te faca sa te simti prost si nu are rost.Renunta...e greu dar intr-o zi o sa treaca.

| Radu91 a răspuns:

Ai putea să te impuști!