| Simo0034 a întrebat:

Buna! Am fost ieri la ginecolog in urma întârzierii menstruatiei cu 5 zile, după ce am avut contact sexual neprotejat(însă fara ejaculare înăuntru). După test și ecografie am primit rezultat negativ. Și pentru întârzierea menstruației mi-a prescris duphaston și anticoncepționale. Le-am luat pe ambele în același timp, mi-a zis doctorat doar sa iau una pe zi 21 de zile anticoncepționale apoi 7 zile pauza și duphaston de doua ori pe zi timp de 6 zile. Nu a menționat sa iau întâi duphaston și să aștept să vina menstruația și apoi să încep anticoncepționalele. Are ceva daca le iau în același timp? Sau trebuie altcumva? Țin să menționez că nu am mai luat niciunul din acestea până acum. Multumesc

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti de belea, parca esti in bancurile de revelion din anii 80 cu Dem Radulescu, dle doctor pastila sa o iau inainte sau după cafeluță, dar dupa care cafeluța aia de dimineata sau aia de la prinz? Cafeluța o pot lua după cafeluță? Numai inteleg nimiclaughing Asa esti tu, mergi inapoi la medic si spune i ca tu nu sti cum sa iei pastilele si sa i ti scrie doctorita sau asistenta pe hartie schema, sau suna la cabinet unde ai fost ieri si intreaba, dar ce varsta ai?

| Mayhem666 a răspuns:

Nu inteleg de ce nu l-ai intrebat cand ti le-a dat, daca el nu a mentionat, sau daca ai uitat, nu inteleg de ce nu l-ai sunat inainte sa faci ceva, ca pana la urma e sanatatea ta, un strain de pe TPU poate sa spuna orice.