| catalina03 a întrebat:

Am fost intr-o relatie cu un baiat timp de 9 luni, in timpul asta ne-am despartit de 3 ori dar ultima data cand am facut-o eu am mers in club si m-am sarutat cu altul doar pentru ca eram suparata... apoi si el mi-a spus ca a facut acelasi lucru cat timp am fost despartiti si ne-am impacat.Problema e ca el este foarte gelos si cand ne certam mereu imi aminteste de ce am facut si ma gaseste doar pe mine vinovata zice ca el este baiat si ca trebuie sa il iert si sa uit, ne-am certat si ma jignit daca el v-a vrea sa ne impacam din nou eu ce ar trebui sa fac? Astept pareri.

Răspuns Câştigător
| superdorex a răspuns:

,,ne-am certat si ma jignit "...Vezi tu asta nu imi place nu stie sa se comporte ca un adevarat domn! Dar gelozia asta e al naibii de grea si daunatoare te transforma in ceea ce nu ai fost sau vei fi vreodata! De aceea cred ca e timpul sa intorci alta fila a vietii tale si sa incepi un nou capitol in care el sa ramana o amintire si o experienta a vietii tale! Poate ca felul tau de a fi il dezarmeaza si nu stie cum sa te faca sa ai incredere in el si sa-l iubesti! O alta sansa ar insemna sa iti prelungesti agonia, dupa cate vad nu cred ca ar merge lucrurile intre voi! Deci fruntea sus si mergi mai departe vei vedea ca va apare si baiatul care sa te aprecieze si sa te iubeasca asa cum meriti! Eu iti tin pumnii si iti urez multa bafta!

4 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Daca il iubesti cu adevarat, ii mai dai o sansa! E baiat, iar daca el ti-a facut asa nu trebuia sa ii faci si tu! Gandeste-te bine ca si daca va despartiti definitiv tot tu suferi. Parerea mea este sa ii mai dai o sansa, sa vezi cum se comporta in continuare. Si apoi daca nu mai merge renunti. Dai lupta pentru ceea ce iubesti! Iti mai zic ceva ce mi-a zis un baiat dupa TPU: In dragoste si in razboi totul e permis Bafta :*:*:*:*:*

| Flav a răspuns:

laughing) Ce-ai facut? Te-ai sarutat cu altul? Ma, voi nu aveti un pic de respect pentru iubire. Va despartiti, impacati, iar despartiti, va sarutati cu cine apucati, dupa iar vreti sa va intoarceti la fostul, pentru voi totul este o joaca, totul este o aventura. Ce ma deranjeaza, este ca mai aveti si nevoie de sfaturi, dupa ce va comportati ca niste printese sclifosite sau ca ultimele curve ce striga ca sunt virgine. Daca te bagi intr-o relatie comerciala, pai comerciala va fi! Fara sfaturi, fara feeling-uri, fara nimic!

| catalina03 explică (pentru Flav):

Flav si el a facut la fel si a facut-o si mai rau dar zice ca el e baiat si are voie...

| Picasso a răspuns:

Pfff "'iubirileee astea''', mai sincer nu stiu ce sfat sa ti dau, in schimb viata te invata de tooate, aici ai norocul ca tu iei decizii, si tu esti cu verdictul! Daca il mai placi, daca mai ti la el, daca simti ca il iubesti atunci da`i un DA, si un sarut dupa, daca nu simti nk din ce am zis eu m sus ( adica esti nesimtzita tongue glumeam) atunci incearca sa ramaneti amici si cèst la vie mai sunt baieti, si gelozia e o teama activa, e naspa sa crezi in viiitor si apoii dupa sa ai niste ganduri ca ai pierde pe cv!