| maybe123444444444444444444444444 a întrebat:

Buna
Am fost luni impreuna cu un baiat cu 2 ani mai mare decat mine si diriginta a aflat...
(Sunt la gimnaziu si el la fel)
Ce ar trebui sa fac pentru a nu ma certa diriga tinand cont ca preda religie...
Ce scuza sa scot?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Adevărul, sau vrei sa o minti? Daca vrei sa o minti, îi poti spune ca era varul tau, ca diriga nu i ti cunoaste toata familia nu? Dar tu ce varsta ai?

| maybe123444444444444444444444444 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai...
Prietenii lui i-au spus asta doamnei ditiginte
Si da, imi stie chiar toata familia din pacate
Si chiar conteaza ce varsta am?

| Louys a răspuns:

Spune-le parintilor, si nu inteleg de ce se baga profesorii in viata personala a elevilor, ce faci tu e treaba ta.

| Stephanie20 a răspuns:

II spui adevarul, spui ce ai simtit, spui tot.
Daca vrei o minciuna care s-ar afla din cauza colegilor si atunci ai intra in belele grave.
Spune-i adevarul, asta este.