| KIduuu13 a întrebat:

Bunasad am fostul cu un baiat un an si 3 luni acum 3 saptamani ne-am despartit ma iubeste dar e orgolios foarte suntem in aceias clasa ne-am despartit din cauza ca ii aratam putin cat de mult il iubeam m-as fi omorat pentru el dar ii aratam putin..imi era frica ca am mai patit asa si m-a lasat dar el e tot ce am ami scump era totul viata mea multi imi ziceau ca ma inseala nu credeam chiar ma iubea la scoala ma pupa de ce? acum cateva zile s-a pus cu o fata sa ma faca geloasa si eu i-am zis fetei aceleia aseara ce face sad nu e bine ce am facut stiu dar de ce sa sufere si ea o jigneste pe la banca si am mai facut asta sa sufere si el ( nu stiu daca o iubeste sau nu ) sa vada si el cum e sa te doara inima el zice ca nu o sa ne mai impacam din cauza orliului pe care il are e foarte suparat pe mine sad si nu stiu ce sa fac dar il iubesc mult ce pot face fara raspunsuri gen : Uita-l cum? sau vorbeste cu el ca degeaba ceva care poate sa mearga sa-i para rau ca m-a pierdut sa vina la mine nu eu sa ma tar dupa el crying mi-e greu nimeni nu am intelege am scris cu lacrimi in ochi asta sad scuze daca ati mai observat greseli va rog sa ma ajutati sad dau funda

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nimanui nu-i face placere sa aiba un partener sau o partenera care nu este in stare sa scrie doua randuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu vrei si cu sufletul in rai si cu dansa in spate? Plangi dupa el dar in acelasi timp il astepti pe el sa se intoarca la tine... Ai de ales intre a ramane orgolioasa sau a avea persoana iubita langa tine. Calca-ti pe inima si vorbeste cu el, spune-i ce simti pentru el si ca vrei ca amandoi sa renuntati la orgoliu. Poate vei fi refuzata dar macar ai incercat. Mai bine incearca decat sa regreti ca l-ai asteptat si nu s-a mai intors. Si daca te va refuza, viata va merge inainte.

| Hαppiηеss a răspuns:

Ce greseli fato, ca abia am inteles ce vrei sa spui! Ai zis ca nu vrei raspunsuri gen uita-l sau vorbeste cu el pai daca nu vrei nici sa-l uiti dar nici sa vorbesti cu el sa ii spui ca inca il iubesti ca iti pare rau, ma rog ce ai tu pe suflet cum vrei sa se impace cu tine? asa prin razbunare nu merge...

| KIduuu13 explică (pentru Hαppiηеss):

Ma refeream am incercat sa vorbesc cu el dar e prea orgolios sa uit nu pot...

| ella100 a răspuns:

Si eu sunt intr-o situatie aproape ca a ta.eu il iubeam dar nu ii aratam asta pentru ca imi era frica sa nu se poarte urat daca vede ca tin prea mult la el, sau sa ma paraseasca si de asta eram mai rezervata. si acum nu imi mai raspunde la telefon ca a zis ca eu oricum nu tin la el ca nu ii arat asta si a mai bagat un motiv ca l am mintit cu ceva minor si mi a zis ca o sa sufere pentru ca ma iubeste dar o sa-i treaca.dar eu il iubesc si acum nu stiu cum sa fac sa ma impac cu el. astept sa ma caute tot el pentru ca eu conseider ca nu am gresit cu nimic grav. stiu ca ma iubeste dar nu inteleg de ce se poarta asa.

eu nu o sa l mai caut pentru ca daca se vede prea cautat si rugat o sa se ambitioneze mai tare sa nu se impace.

si stii cum e vorba aia "mai bine sufar mandra decat sa iubesc in genunchi"

asta zic sa faci si tu...sa astepti de la el sau sa incerci sa l faci gelos cu cineva dar sa nu ajungi prea departe doar la stadiul de vorbe cu un baiat.gen pe facebook. ceva

| KIduuu13 explică (pentru ella100):

Mdea face ca... vroia sa vina un baiat care ma place la noi la scoala si facea ca`l bate dar ma cam jigneste acum de ce?