| Iuki62772 a întrebat:

Buna. Am început sa iau anticoncepționale Belara de 1 luna. Am luat prima pastila in prima zi a menstruației și am continuat pana la 21 de zile. Apoi pauza de 7 zile. Problema mea este alta. Am sângerări mici care nu se mai opresc. Ba sunt foarte intense, ma refer la culoare, ori sunt foarte albicioase spre roz. Cateva zile roșu aprins câteva zile roz și tot așa. Am fost la medic și mi-a spus sa le continui încă 1 luna sa vedem ce se întâmpla. Deja devine stresant și frustrant. Vi sa întâmplat? Ce ați făcut? Ați luat ceva pastile naturiste sau ceva?

2 răspunsuri:
| SoulReaver a răspuns:

Bună, ai fost la medic? El ți-a prescris pastilele respective? Anticonceptionalele nu se iau după ureche. Poti avea complicații sau să nu își facă efectul. Dacă ai fost la medic îți sugerez să te întorci la el să îți schimbe pastilele sau să vadă unde e problema.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Dacă vrei să trăiești mult și să fi sănătoasă, Evită orice meedicament sau pastilă. Dacă nu te doare nimic.