| anonim_4396 a întrebat:

Am intalnit o fata pe Facebook pe care o plac, ma place si ea, dar nu prea stiu ce sa vorbesc cu ea. ea nu prea zice nimic, doar ce faci si cam atat... Ce as putea sa vorbesc pentru inceput?
HELP PLEASE!

7 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Multor fete le place sa vorbeasca despre ele, ceea ce este bine intr-un fel pentru noi ca aflam diverse chestii, ce le place si ce nu sau obiceiuri. Spune-i ca esti interesat sa afli mai multe despre ea pentru ca este o fata interesanta si alte abureli de genul asta incat sa o faci sa vorbeasca.Sugerez totusi sa porti discutii din astea cu ea la telefon daca face2face nu se poate.Asa doar scris, pe chat nu se leaga mare lucru si apropierea este foarte dificila.Bafta!

| Winners10 a răspuns (pentru siriusblack98):

Nu e din acelasi oras cu mine... aveam de gand sa merg sa ne cunoastem, dar nu stiu cum sa zic... daca nu o intreb cateva ceva nu zice nimic sad

| siriusblack98 a răspuns (pentru Winners10):

Frate,daca nu o sa vrea sa vorbeasca si sa interactioneze cu tine in nici un fel si chip inseamna ca pur si simplu nu este interesata de tine.Ca sa vezi daca este sau nu interesata de tine fa urmatorul lucru:Nu ii mai scrie deloc dintr-o data. Fara sa ii spui absolut nimic. Daca te cauta e semn bun, daca nu te va mai cauta deloc, atunci, nu are rost sa-i mai scrii vreodata.Foarte simplu. Efectiv cand se intampla asta, nu esti interesat sa vorbesti cu acea persoana si cel mai probabil chiar o stresezi dar iti raspunde din politete.Incearca ce ti-am zis si o sa afli cum sta treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sfatul meu e sa fii natural, asa o sa te simti mult mai bine, si vorbind natural o sa ii scrii mesaje chiar ca lumea decat unele care te sfatuiesc ceilalti. Bafta!

| Winners10 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu prea stiu cum sa incep discutia... ce sa o intreb, ce sa ii zic... putin pana se deschide si ea

| Alex1992buc a răspuns:

Pune mana si citeste o carte, ai mintea prea ingusta

| Winners10 a răspuns (pentru Alex1992buc):

Bine ca esti tu destept...ce ma faceam fara tine