| LimpRockWow a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor. Sunt baiat si am 17 ani, iar eu am o mare problema. de fiecare data cand imi vad prietena vreau sa ii pun mana pe fund si pe sani si sa facem dragoste. Ea ma opreste de fiecare data si se supara pe mine. Cum pot scapa de problema asta? Va rog seriozitate. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Are oricand varianta de a pleca din relatie. Dar atata timp cat isi doreste aceasta relatie cel mai normal este sa inteleaga faptul ca fata nu e pregatita pentru sex. Ti-am spus si nu doar o singura data : e vorba de niste adolescenti, uneori de copilasi, nu de oameni maturi cu experienta sexuala care efectiv nu au chef de sex. Si chiar si in cazul unora cu experienta NU e NU si trebuie respectat. Asta inseamna ca ori accepti acel nu si nu mai insisti, ori iti cauti pe altcineva.

Revenind la aceasta intrebare...baiatul nu a spus nicaieri ca isi doreste sa iasa din relatie. Asa ca daca o vrea pe fata asta, sa astepte pana cand fata il vrea pe elwinking

7 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Scapa de prietena, nu glumesc, incearca, da-i papucii si iesi cu alta fatawinking, adica cum esti fraierul ei? n-o lasa sa stearga pe jos cu tine,. daca nu vrea sex tu de ce sa te supui, la revedere cauta alta fata

| RAY a răspuns:

Esti in freindzone man,fata aia sta cu tine din plictiseala pana de un alfa, esti un beta provider, cum scapi de problema? devi indiferent, numai asa disperat dupa ea, daca te iubea te lasa, asa sta cu tine din plictiseala

| corbulalbrosu a răspuns:

Poti scapa de "dorintele" respective prin autocontrol asupra dorintelor tale sexuale provocate de hormonii aflati in plina actiune la aceasta varsta, sau prin inlocuirea prietenei tale cu o "parasutzica" care sa accepte sa-i atingi, mangai formele si de ce nu sa faceti si sex. Este alegerea ta si pana la urma urmei, depinde numai si numai de tine. Succes.

| Oana92 a răspuns:

E destul de firesc sa ai astfel de dorinte la varsta ta. Hormonii isi fac acum de capwinking

Incearca sa te controlezi de fata cu prietena ta si sa o intelegi daca nu e pregatita pentru asta. Exista masturbareawinking

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru Oana92):

Dar este inuman ce spuneti oameni buni, baiatul are nevoie fiziologic, daca aia nu-i ofera e dreptul lui sa caute in alta parte si aia nu are nici un drept sa-l oblige sa isi potoleasca nevoile, e ca si cand ti-e foame si mama ta ti-a pregatit mancarea preferata dar nu ti-o da si te lasa sa mori de foame

| RAY a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Man oana are dreptate dar ai si tu, ambii aveti, parerea mea e ca daca o iubeste cu adevarat va putea astepta dupa ea ca nu moare, dar cei drept poate fi in freindzone sau fata sta cu el din plictiseala beta provider pana da de un badboy

| Oana92 a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Are oricand varianta de a pleca din relatie. Dar atata timp cat isi doreste aceasta relatie cel mai normal este sa inteleaga faptul ca fata nu e pregatita pentru sex. Ti-am spus si nu doar o singura data : e vorba de niste adolescenti, uneori de copilasi, nu de oameni maturi cu experienta sexuala care efectiv nu au chef de sex. Si chiar si in cazul unora cu experienta NU e NU si trebuie respectat. Asta inseamna ca ori accepti acel nu si nu mai insisti, ori iti cauti pe altcineva.

Revenind la aceasta intrebare...baiatul nu a spus nicaieri ca isi doreste sa iasa din relatie. Asa ca daca o vrea pe fata asta, sa astepte pana cand fata il vrea pe elwinking

| LimpRockWow explică:

Fata cu care sunt ma mai lasat sa pun mana dar nu de multe ori. Nu sunt in friendzone sau ceva. avem o relatie speciala, doar ca ea arata super fain si ma atrage. E o fata speciala pentru mine nu am sa ma duc la o alta panarama ca apoi tot eu sa fiu ala nesimtit. E mai mult nevoia fiziologica, nici eu nu vreau sa fac dragoste acuma. nu suntem destui de dezvoltati. Chiar vi se pare normal ca la 17 ani sa facem dragoste? Mai ganditi oamenilor. Unii dintre voi sunteti mai maturi. Era o simpla intrebare.