| ticaela a întrebat:

am nevoie de ajutor ...Deci eu sunt foarte rusinoasa de fire, nu obisnuiesc sa ma bag in seama cu nimeni sau ceva de genul acesta ..Astazi, era foarte frig la noi pe coridor, si baiatul de care imi place trece pe langa mine, in tricou. La un moment dat ma trezesc eu vorbind."Tie nu ti-e frig in tricou' ala?"

el, intoarce capul spune " Ba da ", zambeste, si pleaca.

Desi nu am vorbit niciodata se uita foarte atent la mine, iar apoi cand ma uit eu intoarce privirea. Saptamana trecuta clasa lui a avut la noi pe hol si eu eram cu niste prietene pe acolo, apoi l-am observat ca se uita la mine din celalalt capat si a intrat in clasa. Dupa cateva minute iese impreuna cu un prieten de-al lui si vine in capatul holului ( am auzit ca prietenul lui l-a intrebat ca de ce au venit aici.). Luna trecuta mi-a dat like la o poza pe facebook. Eu sincer nu prea cred ca ma place, adica nu prea ar avea ce sa vada la mine, in fine.

Credeti ca am facut bine ca m-am bagat asa in seama, sau l-am speriat?

Fundaa :*:*:*

Răspuns Câştigător
| Vix999 a răspuns:

Nu cred ca s-a speriat. E foarte bine ca reusesti sa treci peste pragul asta de timiditate pe care spui ca il ai. Ce ma ingrijoreaza pe mine este parerea ta despre tine. Cum adica nu are ce sa vada la tine? Sunt sigura ca esti o fata finuta, draguta, inteligenta, cuminte etc. Ca sa poti trece de timiditate si ca lumea sa te iubeasca trebuie sa te iubesti tu pe tine. Indiferent ce crezi tu ca nu e ok la tine, inceteaza sa crezi ca nu ai nimic de oferit. Meriti sa fii iubita si apreciata! Sa nu crezi niciodata altceva! Incearca o apropiere virtuala cu el. Ii poti da o poza cu o geaca de ex si sa-i zici asa in gluma: uite, ca sa nu mai tremure tricoul ala de frig pe tinewinking Rasul mereu e cea mai buna solutie la orice problemawinking Bafta si... iubeste-te pe tine ca in viata ta TU contezi cel mai mult.

4 răspunsuri:
| justadream94 a răspuns:

Nu cred ca l-ai speriat deloc.baietilor le cam place sa fie bagati in seama, sa vada ca iti pasa de ei. incearca sa aflii ceva despre poate ii cunosti vreun prieten.fa tot ce tine de tine sa ii spui ca iti place de el.
usor cu complexele astea..fiecare fata e frumoasa in felul ei.o privire nu inseamna draggoste neaparat..conteaza modul cum te-a privit..cred caa fost interes nu doar o privire spre o fata.

fa ce simti..vei regreta mai tarziu ceea ce nu ai facut acum..si daca nu e reciproc ce? fii fericita viata e frumoasa..gandeste asa : nu vreau sa traiesc cu regretul sau cu intrebarea ce ar fi fost daca.

haide cu tupeu dar bun simt, fa-o pentru ca poti!

si eu sunt timid si regret si acum ca nu a fost mai deschis in fosta relatie.dar cum nu pot schimba nimic din trecut vreau sa schimb totul din viitoarea laughing

| DreaMiss a răspuns:

Buna! In nici un caz nu l-ai speriat.
insa daca se uita si el la tine, iar apoi cand si-a intors capul cand te-a vazut ca te uitai la el -astea-s emotii.
Cred ca ar trebui sa incerci sa vorbesti cu el. macar nu ti-ai pune atatea intrebari. Si daca nu o poti face deschis-scrie-i pe facebook! happywinking
Baftawinking

| Andreeaofficial a răspuns:

Binee fato! Ce e cu pesimismul ăsta cu „ nu prea ar avea ce sa vada la mine"?

În primul rând, sunt semne clare că te place. Sunt și băieți care flirtează cu o droaie de fete, dar dacă face asta doar cu tine e garantat 100% că te place. Fii tu însăți când vorbești cu el și nu încerca să pari totuși prea timidă sau pesimistă. Băieților le plac fetele încrezătoare și unii chiar adoră când ele fac primul pas.

Poate e și el la fel de timid ca tine, așa că încearcă să-i spui că îl placi. Poți să pui o colegă să îl întrebe dacă te place, pare cam stupid dar... chiar funcționează. Oricum, am un sfat pentru tine : Crede în propriile forțe pentru că nu vei face nimic dacă nici măcar tu nu crezi în tine - mă refer în viață în general!

| Andreeaofficial a răspuns:

Binee fato! Ce e cu pesimismul ăsta cu „ nu prea ar avea ce sa vada la mine"?

În primul rând, sunt semne clare că te place. Sunt și băieți care flirtează cu o droaie de fete, dar dacă face asta doar cu tine e garantat 100% că te place. Fii tu însăți când vorbești cu el și nu încerca să pari totuși prea timidă sau pesimistă. Băieților le plac fetele încrezătoare și unii chiar adoră când ele fac primul pas.

Poate e și el la fel de timid ca tine, așa că încearcă să-i spui că îl placi. Poți să pui o colegă să îl întrebe dacă te place, pare cam stupid dar... chiar funcționează. Oricum, am un sfat pentru tine : Crede în propriile forțe pentru că nu vei face nimic dacă nici măcar tu nu crezi în tine - mă refer în viață în general!