| aditzuu3 a întrebat:

am nevoie de ajutor.eu si prietena mea suntem virgini si maine o vom face pentru prima oara.am nevoie de niste sfaturi si vreau sa stiu ce transformari o ni se intample si ce trebuie sa fac.tot ce se poate de stiut.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Folositi prezervativul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce NEAPĂRÁT maine, v-ati gandit bine inainte sa faceti acest pas? eu zic ca este prea devreme pentru ea din punct de vedere medical cat si psihic, ai curaj sa-i dai si prietenei tale sa citeasca ceea ce am scris eu? Sexul este bun dar nu de la aceasta varsta deoarece nu sunteti in perioada in care sa fiti raspunzatori de faptele voastre, numai atunci cand ea va fi pregatita ( din punct de vedere medical si emotional ) poate face acest pas nu acum cand tu nu ati mai poti stapanii pornirile animalnice, va credeti mult mai maturi la aceasta varsta dar va inselati amarnic. Poti sa ma injuri dar asta este purul adevar, lasa fata sa se informeze asupra vietii sexuale si sa se decida daca vrea sa faca acest pas nu sa o fortezi tu

| jeann a răspuns:

-folositi prezervativul
-pentru ea va fi mai dureros si i se va rupe himenul si ii va curge sange(nu trebuie sa te alarmezi)

http://www.sfatulmedicului.ro/......a-data_705

| FataObisnuita a răspuns:

In primul rand folositi prezervativul dar. Sincer mi se pare un pic cidat "programarea" voastra de a face dragoste..Eu sper sa nu dati vreunul din voi bir cu fugitii ca o sa va pierdeti.Pentru ea v-a fii mai dureros atunci cand ai sa o penetrezi ei ii v-a curge sange..acum depinde sunt unele cazuri in care nici nu se observa.Mari transformari nu vor fii..doar ca tu v-a trebui sa iti iei partenera ff usor sa ai grija ca ea sa se lubrifieze(sa se ude) ca sa o poti penetra mai usor..si totul se face pas cu pas..nu te grabi nici tu nici ea..este dureros si pentru tine..Penisul v-a vii supus la o forta destul de mare pana se v-a rupe himenul fetei probabil se v-a inrosi sau te v-a durea si pe tine un pic.V-a fii nevoie de mai multe incercari pana dezvirginarea se v-a produce.Bafta si nu uita sa fii romantic pentru o fata inseamna mult si tu vei dori sa iti amintesti cu placere despre asta!