| aditzuu3 a întrebat:

am nevoie de ajutor.sunt baiat am 16 ani si prietena mea are 15.amandoi suntem virgini si maine o sa o facem prima oara. vreau si eu sa stiu la mine ce o sa se intample si vreau cateva sfaturi.si am o nelamurire.prima oara cand o penetrez trebuie sa port prezervativul sau il pun dupa? multumesc

16 răspunsuri:
| florg78 a răspuns:

Sa faci dragoste(sex) e unul din cele mai frumoase momente ale unei relatii.Sincer putin cam micuti pentru asta dar...e de apreciat ca vrei sa afli sa sti ce si cum ie mai bine pentru tine, pentru partenera. prezervativul se foloseste de la inceput,ai grija sa fie unul de calitate,nu uita de preludiu e cel mai important,nu va grabiti,lasati sa decurga de la sine, o sa simti cand dorinta va creste si nu o sa mai rezistati. atunci va fi momentul, atentie la miscari cat mai lente cat mai cu pasiune, vor fi foarte multe emoti dar va fi frumos, ade sa va fie cu placere

| unknownn a răspuns:

Si ea e pregatita la 15 ani?
straight face

| g2012 a răspuns (pentru unknownn):

Trebuie ca poate sa.l piarda pe iubi. In ce lume traim de ce s.or grabi?

| b34TdoWnLiV3 a răspuns:

Deci trebuie sa porti prezervativul pana la sfarsit indiferent.Sa ati zic ceva ca sa fi sigur ca prezervativul este unul bun, umple-l cu apa inainte sa incepeti treaba si daca vezi ca o sa curga apa din el inseamna ca are o gaura pe undeva si nu este bun.Ati urez bafta si fara emotii ca doar o sa fie prima noapte de dragoste! Funda?

| Purec a răspuns (pentru b34TdoWnLiV3):

Meriti un premiu, cretin ca tine...rar ne e dat sa vedem laughing

| b34TdoWnLiV3 a răspuns (pentru Purec):

Eu macar i-am dat baiatului raspunsul corect, dar tu nici macar nu te-ai chinuit sa ai dai o idee ai venit aici la intrebarea lui sa ma comentezi pe mine...

| Vix999 a răspuns (pentru Purec):

Da lasa-l draga...bine ca nu i-a zis sa-l umfle sa vada daca fasaie pe undeva.o Doamne.
Si on topic...nu sunteti cam mici sa faceti sex?
Ma rog, nu sunt eu parintele vostru asa ca...nu te grabi, aveti grija sa existe preludiu, nu forta ..las-o pe ea sa spuna intensitatea si rapiditatea cu care o penetrezi ..intreab-o mereu ce simte si cum simte..nu fi animal!
Si DAAA....prezervativul e obligatoriu de la inceput pana la sfarsit

| Purec a răspuns (pentru b34TdoWnLiV3):

Pai daca il umpli cu apa nu mai e bun de nimic. Poti sa folosesti un balon laughing)

| Purec a răspuns (pentru Vix999):

"Si DAAA....prezervativul e obligatoriu de la inceput pana la sfarsit "

pe masa nedesfacut ca sa nu prinda aer si sa se strice tongue

Eu pun pariu ca ea nu se va simtii bine indiferent de rapiditatea penetrari tongue deci mai bine sa nu o zapaceasca prea mult cu intrebari despre cum se simte tongue

off: pe tine nu te-ar enerva sa te tot intrebe partenerul daca te simti bine?happy

| Vix999 a răspuns (pentru Purec):

Acum ba da laughing))) Dar prima data eu l-am ghidatwinking Ca nu avea el de unde sa stie cand ma doare pe mine si ce vreau eu exact.
Tare aia cu : pe masa nedesfacut laughing))
Ai haz in seara astawinking

| Leon a răspuns (pentru Purec):

laughing))

| CristinaElena96 a răspuns (pentru b34TdoWnLiV3):

Mai bine nu mai raspundeai, il duci in eroare cu siguranta, esti prost cu P marelaughing))!

| IepurasPerfect a răspuns:

Mai baiete, daca tot te apuci sa faci un lucru, macar documenteaza-te inainte. daca nu sunteti pregatiti, lasa-ti-o balta ca nu intra zilele in sac si nu mai aveti cand sa faceti sex. normal ca tb sa-ti pui prezervativul inainte. dupa ce vroiai sa-l pui? dupa ce plecai acasa? sau dupa ce ramanea ea gravida? daca faci un lucru, fa-l cu cap...ca pe urma va trebui sa suporti consecintele

| Alchimie a răspuns:

incearca sa nu termini treaba inainte de a o incepe si... poarta un prezervativ.

| Inna22 a răspuns:

Scumpule nu e nimic de stiut... porti prezervativul. Cand incepi ia-o usor, fiindca o va durea :*. Restul vine de la sine.

| liviu81adrian a răspuns:

Mai aditzuu... daca vrei sa faci sex protejat cum vrei sa-ti pui prezervativul dupa contactul sexual...mai esti culmea