| Georgienita94 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru... Eu am stat cu un baiat cu care am intretinut relatii intime si el a fost primul la mine, dar dupa un an jumate am terminat relatia cu el ca nu ne-am mai inteles si acum cel cu care sunt vrea sa faca cu mine si eu i-am spus ca sunt virgina si ca nu ma simt pregatita si a zis ca ma asteapta pana termin bac-ul. Cum sa fac sa para ca sunt virgina, sa-l fac sa creada ca am fost, el chiar isi doreste sa fie cu mine si mi-e frica ca afla ca l-am mintit! Eu m-am gandit la ceva, dar nu stiu daca e bine : sa astept pana imi vine menstruatia si sa-mi iau inima in dinti sa accept sa fac cu el, ca el mi-a zis ca daca e strampta si intra greu inseamna ca sunt virgina, daca intra usor inseamna ca nu; la mine e strampta si cred ca ar merge sa fac varianta cu menstruatia si sa il fac sa creada ca sunt virgina... Voi ce parere aveti? Ajutati-ma cu un sfat, am mare nevoie! Va rog!

17 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dacă vrei să mai ai o şansă reală cu acest băiat şi ţii la el, mărturiseşte-i că ai făcut o mare prostie la început şi l-ai minţit, iar după, de teamă că o să-l pierzi sau vei fi judecată (înţeleg că eşti foarte tânără, aşa că ar fi o prima reacţie destul de firească), nu ai avut curajul să-i spui adevărul.

Şi dă-i timp. Probabil nu imediat, dar după o perioadă, dacă însemni mult pentru el şi doreşte o relaţie cu tine, te va înţelege şi va accepta (nu faptul că nu mai eşti virgină - pentru un om normal este mult prea puţin relevant - ci faptul că l-ai minţit).
Şi dacă te va ierta, încearcă să nu-l mai dezamăgeşti pe viitor.
Succes.

| DeeaMarry a răspuns:

Nu e normal sa il minti.
La fel cum nu e normal ca el sa te vrea doar daca esti virgina.
Pentru ca sigur ai simtit tu ca nu va mai fi la fel, din moment ce l-ai mintit.
Daca il iubesti, spune-i adevarul! Spune-i ca ti-a fost teama de reactia lui, de aceea l-ai mintit.
E ca un test. Te accepta asta-te iubeste, nu te accepta-a vrut doar sa "bifeze" o virgina!

| micutsa19 a răspuns:

Fata tu crezi ca e asa prost sa nu isi dea seama ca esti pe menstra? e o diferenta totala tu poate nu mai ai alte experiente in acest domeniu dar el dupa cum ti-a explicat se pare ca are mai bine ii zici adevarul...stiu cum e,am trecut si eu prin asta insa am preferat sa zic adevarul,il spui odata si trece decat sa stai mereu cu stres pana va veni ziua aceea,plus ca in general persoanelor astea mai „tinere" nu le place sa fc pe menstra si s-ar putea sa te mai fc si de rusine, mai bine ii trimiti un mesaj sau vb pe mess daca in fata nu ai curaj sa ii spui si o sa iti iei o piatra de pe inima, ii explici ca ti-a fost teama sau rusine sa nu isi faca o parere rea despre tine sau ce stiu eu gasesti tu o scuza ceva, tu stii cel mai bine motivul pentru care i-ai ascuns adevarul iti zic eu k faza cu menstruatia nu o sa se termine prea frumos o sa zica, ca l-ai luat de prost si tot tu o sa ai de pierdut

| foxsilver a răspuns:

Ceea ce vrei tu sa faci nu mi se pare o idee tocmai buna. Mai bine ia-ti inima-n dinti si spune-i adevarul, daca ai un gram de constiinta, si o mare iubire in suflet, caci urmarile nu vor fi tocmai roz daca afla adevarul.
In ceea ce il priveste pe el, trebuie sa intelegi ca, atunci cand exista iubire si respect, oamenii trec peste orice prejudecati ar fi avut la un moment dat.
Prietenul tau nu trebuie sa tina cont daca ai "statutul" de virgina, si nici sa renunte la tine daca nu il mai ai. El te va iubi pentru ceea ce esti tu ca si OM, ca si SUFLET, nicidecum sa tina cont de trecutul tau.
Iar daca tu crezi ca "facand pe virgina" te va iubi si respecta mai mult, dai dovada de naivitate; mii de fete s-au casatorit virgine, dar asta nu a reprezentat nici o garantie pentru fericirea lor, crede-ma!
Spunandu-i adevarul, chiar vei putea verifica daca te iubeste cu adevarat sau nu.

| BonneLess a răspuns:

Nu este bine sa intretii relatii sexuale pe timpul menstruatiei, te poti imbolnavi. Daca nu ii spui tu adevarul poate afla de la alte surse si ced ca o sa iti para rau, spune-i tu si asa mai ai o sansa. Ai mare grija!

| neutrino a răspuns:

Planul tau este bun numai daca baiatul este prost si atunci te intreb: doresti un iubit prost?

| Oana92 a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine e sa-i spui adevarul. Oricum la un moment dat il va afla. Si daca are ceva experienta o sa isi dea seama ca nu esti virgina.

| Cristiann25 a răspuns:

Daca minti de la inceputul relatiei e clar! Cand o sa afle o sa se supere foarte rau sau chiar o sa te paraseasca.O solutie ca sa mai fii virgina e acea operatie de reconstructie a himenului. Daca el te-ar insela si ti-ar spune ca tu esti singura pe care o iubeste etc si ai afla apoi cum ar fi? Spune-i ca ti-a fost rusine si spune-i adevarul pana nu e prea tarziu. Daca te iubeste va intelege si va aprecia ca pana la urma i-ai spus! Funda?

| Raiiiisa a răspuns:

Nu inteleg cu ce scop ai scos aceasta minciuna? La ce ai crezut ca te va ajuta? Un baiat daca te iubeste, te iubeste si te respecta si adica esti virgina si daca nu. Daca tu vrei sa tii un baiat langa tine doar pentru virginitatea ta, faci o mare greseala.Un baiat este atent la acest amanunt, mai ales daca tu i-ai zis ca esti virgina si cel mai probabil va dori ca prima data sa o faceti cand nu esti in timpul menstruatiei.Deci singura solutie e sa-i spui adevarul, pentru ca va fi foarte dezamagit, nu pentru ca nu mai esti virgina, ci pentru ca l-ai mintit. Daca te iubeste si vrea o relatie cu tine, se va iuta si la altceva nu doar la ce ai tu de daruithappy

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns:

Oare de ce l-ai mintit? Esti mai buna daca esti virgina? NU. Spune-i adevarul si asta e. Daca se supara, nu ai ce face, pentru ca tu ai gresit de la inceput.

| Georgienita94 explică:

El nu are experienta in dmeniul acesta! Nu a dezvirginat niciodata o fata si e si el virgin! Tocmai de asta m-am gandit la ideea asta! Multumesc oricum pentru sfaturi, am sa ma gandesc serios la ce voi face!

| Georgienita94 explică:

Multumesc tutror pentru sfaturi! Sunteti minunati! :*

| Hihiii a răspuns:

Aoleu, fa sex asa cu el. nu ii zice adevarul. nu e neaparat nevoie sa-ti curga sange cand faci prima oara si el sigur stie asta deci probabil o sa te creada k esti virginawinking

| Radu_Bogdan_Ionut_1990 a răspuns (pentru Hihiii):

Nu o mai sfatui sa minta. Deja a facut-o si nu e bine deloc. chiar nu pot sa imi dau seama de ce a mintit. probabil e prea mica si s-a temut sa nu o considere C***a.

| Mihaitsa111 a răspuns:

Spune-i adevarul, daca il minti tot se afla pana la urma si o sa fie mai rau atunci :p

| alexxbert a răspuns:

Interesanta idee tongue ai vrea sa discutam? tongue

| AncaIoanaSandu a răspuns:

Nu trebuia să-l minţi de la bun început. cel mai corect lucru faţă de el pe care ai putea să-l faci este să fii sinceră şi să-i spui adevărul. la un moment dat... tot o să afle. happy