| annielawhy a întrebat:

Am nevoie de niște sfaturi urgent. Ma simt groaznic. Deci sunt cu un baiat de 3 luni, 3 luni minunate in care m-a facut sa-l iubesc neconditionat, mi-a zis ca vrea un viitor cu mine, ca sunt fata perfectă pentru el, tot felul de chestii de-astea. Singura problemă la el e că voia sa ma culc cu el (eu nemaifacand asta cu nimeni) a insistat mult spunandu-mi ca ma iubește si ca dacă o sa facem asta relația noastră o să fie mai legată. Este adevarat? Mi-a zis ca te simti in al noulea cer cand o faci, mai ales dacă o faci cu persoana iubită, ca eu nu stiu cum e de aceea nu vreau. Mereu l-am refuzat, dar ultima oară cand ne -am vazut m-a convins prin minciuni frumoase sa-i fac sex oral macar pana cand o sa fiu pregatita sa facem dragoste. La ceva timp mi-a zis ca vrea o pauză de sfarsit de om singur si ca are si bacul ...mai multe. Eu l-am inteles si l-am lasat in pace, dar aseară am aflat ca el s-a laudat la prietenii lui ca s-a culcat cu mine ceea ce nu este adevărat. Nu stiu ce sa mai fac, am plans toată noaptea. Il iubesc muult. Eu am 17 si el 18. Cum ar trebui sa actionez? Ce sa fac? Va rog, ajutati-ma! Repostez încă o dată asta pentru ca între timp m-am gandit mai bine... oare sa am încredere in ce au spus ceilalți, adică el mi-a garantat ca ce se întâmplă între noi doi, ramane intre noi doi. Oare în cine sa am încredere? Mentionez ca cu el n-am mai discutat de o săptămână, iar vorbele astea le-am auzit aseară. Funda

12 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Evident tipul nu da doi bani pe tine. Ce ti-a spus sunt minciuni ieftine ca sa te culci cu el, cel mai probabil. Un tip care tine la tine nu sta o saptamana fara sa vorbiti.

| annielawhy explică (pentru zăGhost):

Faza e ca așa e stilul lui, e mai indiferent, mai special ca sa zic așa..mai special in bine, dar din păcate si in rău.a zis ca vrea o pauză si dupa sa se imice total în relație, dar nu știu ce sa cred?

| zăGhost a răspuns (pentru annielawhy):

Nu e nimic special in a ignora pe cineva. Cand iubesti le cineva nu stai o saptamana fara sa il cauti deloc.

| alina2k18 a răspuns:

Ai mai postat asta...
https://www.tpu.ro/utilizator/acjysq/intrebari/
PLus, la ce intrebari ai;) bine ti-a facut :)))

| annielawhy explică (pentru alina2k18):

De ce? Ce-am facut sa merit asta? L-am iubit și îl iubesc cu toată ființa mea.

| Rihhana1 a răspuns:

Baietii au discutiile lor stupide, nu ar trebui sa pui atata la suflet.
Il placi? Te place? Daca raspunsul este da atunci totul este roz, el nu se amesteca in discutiile cu prietenele tale asa ca nu te amesteca nici tu in discutiile lui.

| annielawhy explică (pentru Rihhana1):

Dar asta nu e o umilința pentru mine? Ca povestește ce face cu mine altora?

| Rihhana1 a răspuns (pentru annielawhy):

Daca el se lauda cu tine nu stiu de ce ar trebui sa fie o umilinta. Pentru ca ei sunt baieti au povestile lor, la fel cum ai si tu cu fetele.

| annielawhy explică (pentru Rihhana1):

Da, ai dreptate. Dar se laudă cu ceva inexistent. Cu ce l încălzește le el asta?

| Laila12Izabela a răspuns:

Ok,hai sa o facem curva, pentru ca s-a lăsat păcălit a de un băiat, care a știut să o joace pe degete, care i-a promis luna de pe cer si vroia de la ea era un singur lucru ...sa o traga in patul lui. Nici tu nu ai procedat corect, când a început să bată apropouri nu ti s-a parut ca e ceva in neregulă? Esti cam naivă, când vine vorba de băieți. Nu te mai lasa păcălita si nu te mai grăbi.Confrunta-l! Nu il lasa sa scape așa ușor. Dacă îl lași să scape ușor, va fi liber sa o faca si altor fete.

| annielawhy explică (pentru Laila12Izabela):

Știu că nu merită nimic din partea mea, dar eu îl iubesc si nu știu cum pot sa l uit. El nu mi da raspunsuri clare, ma lasă pe mine sa inteleg ce vreau...imi spune ca nu trebuie sa ma iau dupa lume, ca lumea vorbește si ca nu trebuie sa bag in seamă.

| Laila12Izabela a răspuns (pentru annielawhy):

Te-ai gandit, ca el se bazează pe faptul ca-l iubesti? Si ai face orice pentru el? Esti tânără, nu e ultimul băiat de pe planeta. Eu in locul tau a-si lua atitudine.