| alex19956798 a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor, o parerre ceva thinking....
De 2 zile s-a despartit prietena mea de mine...printr-un mesaj. (peste 3 zile faceam 4 luni ). A zis ca nu mai suntem asa de atasati unul de altul..si ca nu suntem apropiati straight face. Dupa ce s-a despartit..am inceput sa plang.tin foarte mult la ea. o iubesc. Si acum se cpmporta super ciudat, s-a schimbat asa dintr-o data, nu mai vorbeste cu mine..si imi zice sa o las in pace, i-am dat multe mesaje, si sunt din inima, si imi raspunde ca si cum asi fi ultima persoana din lume. I-am zis daca ma iubeste, si mi-a zis ca nu! Eu sunt pe clasa a 12, ea e pe-a 9-a, e super de treaba si sufera mult din cauza parintilor. Ce pot sa fac? o iubesc mult, si vreau sa ma impac cu ea, si nu stiu cum, si nu stiu de ce se comporta asa. Poate ma ajuta o fata care a trecut prin asa ceva, cu o parere. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Sandu_Adrian_1992 a răspuns:

Ca să menții o fată lângă tine nu trebuie să fii o „păsărică", trebuie să-i arăți că ești un bărbat stăpân pe el, un bărbat care se comportă ca și cum ar putea face rost de alta oricând vrea, dacă tu tot tragi de ea nu faci decât să înrăutățești lucrurile și să o faci să te respingă și mai mult. Femeile nu au nevoie de „băieți" nesiguri pe ei care să se comporte ca niște cățeluși. Ele vor un BĂRBAT puternic și stăpân pe el cât și pe ea. Ai nevoie să citești câte ceva despre atracția femeilor.
Pentru asta îți recomand doubleyourdating.com dacă știi măcar puțin engleză sau artaseductiei.ro în română.
De asemenea dacă ați făcut sex și nu ai fost bun (ce e un motiv posibil pentru care te-a lăsat) atunci îți recomand www.scapadeejaculareaprecoce.com pentru tot felul de informații despre cum să-ți satisfaci femeia și cum să o ții lângă tine fără teama că te va putea părăsi.
Toate cele bune, Adrian.

| alex19956798 explică (pentru Sandu_Adrian_1992):

Multumesc. Deci, sa o las in pace momentan, nu?

| Sandu_Adrian_1992 a răspuns (pentru alex19956798):

Da, momentan las-o în pace. Cât o lași în pace reflectează asupra situației și gândește-te cum ai putea să o recuperezi (dacă chiar o iubești așa mult), deși recomandarea mea este să o lași deoarece fiind în clasa a 9-a e încă o copilă, e interesată de multe lucruri, încă nu știe ce vrea, ea vrea să experimenteze. De aceea acum e total dezinteresată de tine, pentru că vrea ceva nou tot timpul. Se poate să o recuperezi dar e mult mai ușor să găsești pe cineva nou.
Și în legătură cu „iubirea" asta este doar atracție sexuală (primii 2 ani), de abia după 2 ani dacă sentimentele sunt încă puternice se poate vorbi de iubire.
Baftă.

18 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu o lasa parintii. Vezi de scoala acum, sa iei bac-ul, sa intri intr-o facultate, apoi vezi ce se intampla. Ea nu va pleca nicaieri, nu o lasa parintii... :-\

| alex19956798 explică (pentru Zenithf):

Suntem in acelasi liceu.

| wildthing a răspuns:

Eu nu sunt fata, dar vreau totusi sa imi spun opinia, daca vrei parerea mea. Pe scurt, s-a combinat cu altul. Chiar daca deocamdata nu s-a aflat, o sa vezi ca la un moment dat o sa se adevereasca.

| Alexandru0007 a răspuns:

Las-o o perioada si apoi revin-o si vorbeste cu ea

| anamaria0974 a răspuns:

Daca a luat decizia asta si este hotarata sa mearga asa pana la capat, nu ai ce sa faci. Nu o poti obliga sa va impacati, probabil si-a gasit pe altul, lasa timpul sa treaca si vei vedea ce va urma. Imi pare rau pentru tine, am trecut si eu prin asta, dar nu ai de ales din pacate, nu poti obliga o persoana sa te iubeasca, singurul lucru pe care poti sa il faci, este sa te impaci cu realitatea, chiar daca este dura. Imi cer scuze, poate nu este tocmai raspunsul pe care il asteptai, dar iti spun opinia mea si cum vad eu lucrurile din punctul meu de vedere. Bafta! :*

| alex19956798 explică (pentru anamaria0974):

Multumesc sigh. poate imi lasi fb tau :* ..sa mai vorbim, pari de treaba :*

| neutrino a răspuns:

Probabil ca ai sufocat-o. Da-i timp sa-si revina.

| sofisis a răspuns:

Si eu zic la fel, are pe altul si cu cat tu bocesti mai mult cu atat o sa ii creezi ei mai multa repulsie. las-o in pace si ignor-o de acum incolo. O sa o socheze sa vada ca te doare la basca si in sinea ei se va oftica, pentru ca ea acum se asteapta ca tu sa o mai cauti.

| alex19956798 explică (pentru sofisis):

Si daca o las in pace ..nu o sa o pierd? Zici sa ii dau sansa aluia sa se puna cu ea..si.daca ma iubea nu facea asa, nu?

| sofisis a răspuns (pentru alex19956798):

Nu poti pierde ceva ce nu e al tau. Asta unu la mana.
Doi la mana : esti cu 3-4 ani mai mare ca ea...chiar vrei sa joci rolul unei carpe? Gandeste-te ca daca tu chiar insemnai ceva pentru ea...nu mai erati in situatia asta.
Te comporti ca o fetita speriata ..si ea nu are nevoie de asa ceva. Parerea mea e sa o lasi in pace si sa vada ea ce si cum.

| alex19956798 explică (pentru sofisis):

Multumesc din suflet pentru toate raspunsurile; o3! Apreciez mult!; o3. sigh sigh sad

| itinformation a răspuns:

Mai rau o indepartezi daca ii dai telefoane si mesaje non-stop. Eu stiu ca am trecut prin asa ceva si am pierdut-o.

| alex19956798 explică (pentru itinformation):

Si ce sa fac?straight face. imi zice sa o las in pace si imi zice ca nu ma mai iubeste.s-a schimbat mult straight face

| alex19956798 explică:

Si daca fac ce zice ea..inseamna ca o pierd definitiv! O iubesc mult de tot.

| DestekNo1 a răspuns:

Pai...I-ai cadouri[flori, lasa-le la usa sau ceva de genul asta(romantic)], si continua ce faci poate in cele din urma isi va da seama ca o iubesti.Scrie cu creta in fata geamului ei pe jos ca o iubesti si toate cele. Daca nu si nu inseamna ca s-a combinat cu altul cum a spus si wildthing.Chestia asta cu creta e putin cam stranjenitoare pentru unii... dar eu asa as face.