| Andrei7447 a întrebat:

am o nedumerire...
De la un timp, cam 5 zile, prietena mea se comporta cam ciudat cu mine, e cam 'rece'.
De exemplu, cand ii spun ca o iubesc, nu zice nimic, inainte zicea si ea ca ma iubeste. Imi raspunde greu la mesaje, dar totusi cand o intreb daca are treaba de 'vorbeste asa greu cu mine' si daca vrea sa o las, zice sa nu o las, dar nu prea vorbeste...
Nu stiu, de la un timp, s-a cam schimbat, e mai rece cu mine...

Ce sa fac? sad

Răspuns Câştigător
| Lisa01 a răspuns:

Sa discuti deschis cu ea...De obicei lucrul asta nu duce la nimic bunhappy Bafta

| Andrei7447 explică (pentru Lisa01):

Am discutat si am cazut de comun acord sa ne despartim din cauza unor chestii, nu am sa le zic. Acum incercam sa fim doar prieteni, chiar daca nu mi-as fi dorit sa ne despartim. sad

7 răspunsuri:
| Lisa01 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine insa nu poti sa ti pe nimeni cu forta langa tine din pacate.De obicei uneori lucrurile au cursul lor si nu avem ce face.Head up! Bafta

| Lisa01 a răspuns (pentru Lisa01):

Ignoral pe "de obicei" pentru ca l-am pus in plus.Din cauza oboselii.Imi cer scuze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Genul de fata care o vrei langa tine laughing stiu blushing. Uite aici ori s-a intamplat ceva intreab-o si tu ''cei baiucu '' fi si tu dulce sa vezi daca o dai pe breazda. Intreab-o si tu daca s-a intamplat ceva. Poate(daca nu v-ati vazut de mult) e dor de tine. Oricum si daca are probleme si nu o poti ajuta arata-i macar ca iti pasa o sa vezi ca ajuta. [ iti spun eu care sunt fata laughing

| BbyCriss a răspuns:

*Uneori se intimpla asa ceva cind sunteti de mai mult timp impreune si petreceteti mult timp alaturi si putin duce spre plictiseala.Mai ales daca zi de zi se intimpla una si aceeasi.
*Posibil sa fie problema ca poate prietena ta are momente dificile in viata despre care nu stii si de asta e cam ingrijorata si se poarta rece.
*Inka o pricina poate fi ca ii trec sentimentele fata de tine, nu are acea atractie si pasiune ca la inceputul relatiilor.Asa ceva se intimpla des si la fete si la baieti.
Ca sa nu stai mereu pe ginduri si sa ghicesti care poate fi pricina purtarii ei, incearca sa discutati intre 4 ochi, nu prin sms sau telefon.Roag-o sa iti explice ce se intimpla pentru ca tie iti este greu.

| Problematic94 a răspuns:

Am exact aceeasi problema, ti-a demonstrat ca te iubeste dar e totusi rece. Uite, am umblat cu multe fete si pot sa combin oricand orice fata dar fetele care fac astfel de lucruri sunt cele pe care vrei sa le si pastrezi. Parerea mea e ca a deranjat-o ceva si nu iti spune ori simte ca esti prea sigur pe tine ca te iubeste asa ca isi impune anumite limite ca sa te faca nu mai fi asa sigur si sa o iubesti mai mult(asa gandesc unele fete, crede-ma).laughing uite, cand aflu si eu ce se intampla cu prietena-mea promit sa iti spun si tielaughing intre timp asteptam si incercam sa fie bine, eu zic sa incerci sa nu te gandesti, fi tot asa cum ai fost, dar mai taie din iubire si pregateste-te pentru orice. nu se stie niciodata! bafta!

| NUMEPUBLICDISPERAREE a răspuns:

Salut! Parerea mea este ca prietena ta se confrunta cu niste probleme de asa natura incat nu le poate impartasi cu tine, nu vrea sa te implice. Si eu pateam asa, si preferam sa tin totul in mine, sa nu implic persoanele la care tin, pentru ca undeva inauntrul meu stiam ca nu au cum sa ma ajute. Probabil trece printr-o perioada mai dificila, rabdarea este solutia. Daca nu, e cazul sa ai o conversatie deschisa cu ea, poate relatia voastra a inceput sa scartaie. O seara frumoasa!