| dianamik22 a întrebat:

am nevoie de un sfat, imi place un baiat, cu doua saptamani in urma l-am intrebat daca are prietena, el a spus ca nu, l-am intrebat daca vrea sa fiu eu prietena lui...a spus ca ii este putin greu ca doar ce s-a despartit de fosta lui prietena cu care a fost impreuna 3 ani si sa ii mai las timp de gandire, au trecut 2 saptamani, de fiecare data cand ne intalnim gaseste cate un motiv ca sa nu imi dea raspunsul., voi ce ma sfatuiti sa fac?

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Imi miroase a "friendzone".
Da-i pace, daca va vrea vreodata sa fie cu tine (si tu vei fi disponibila), atunci nu are decat sa-ti spuna. Daca nu, las' ca are balta peste!

| papusica987 a răspuns:

Buna, probabil nu vrea o noua relatie dupa 3 ani il inteleg, si te-a refuzat intr-un mod elegant.
eu cred ca trebuie sa-l lasi in pace, poate sunt sanse sa se impace cu fosta.
happy mai sunt baieti!

Baiatul inca sufera dupa relatia aceea deoarece in 3 ani nu cred ca nu a fost vorba de Iubire happy mai lasa-l un timp si apoi vei vedea

| dianamik22 explică (pentru ςคтคℓίηßяùηηєтśέĻĻยℓ):

Adica eu cred ca si lui ii place de mine alt fel nu m-ar lua in brate sau sa ma pupe...sad eu asa ma gandesc

| dianamik22 explică:

Nu mi-a spus nu...dar nici da nu prea, dar imi da semne ca ma place

| georgianab97 a răspuns:

Buna.Ai rabdare daca el vrea sa fie cu tine te va cauta.