| AdelaAde7 a întrebat:

am o curiozitate... De ce te-ar cauta fostul iubit? Adica pe mine ma cauta, ma intreaba ce mai fac, de doua ori m-a intrebat cum "stau cu dragostea" si tot asa, dar nu a dat vreun semn ca ar vrea sa fim din nou impreuna, dar se baga din cand in cand in seama cu mine. Si inca unul dintre ei, care acum are prietena, m-a cautat in seara asta, intrebandu-ma ce mai fac. Care este motivul? Vor pur si simplu sa stie ce mai fac si atat? big griny

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Unii oameni mai sunt si politicosi si se comporta ca atare. Ei stiu sa-si respecte fostii parteneri.

| SkyPilot a răspuns:

Poate le iese de ceva sex cu tine. Se poarta cate o noapte fierbinte fara obligatii intre fosti.

| Dracoola a răspuns:

E clar, vrea sa ti-o traga tie si altora.

| AndreiMihaiLNM a răspuns:

Probabil ca din respect si chiar sunt curiosi ce mai odata (din momente ce ai fost parte din viata lor) cel putin in cazul meu

| Iridescent a răspuns:

Clar le si pasa ce faci.Adica nu ar fi avut somn fara sa stie.

| nedeea86 a răspuns:

Fostul te poate cauta din curiozitate, sa vada ce mai e nou in viata ta sau sa mai aiba ceva sentimente pentru tine. Iar celalalt, poate sa fie o simpla intrebare doar. Un 'ce mai faci' nu inseamna ca se da la tine sau ceva de genul. happy

| numainteresezideloc a răspuns:

Ade, Unii dintre noi mai suntem si politicosi cu fostele. Poate chiar au tinut la tine si acum vor sa stie ce mai faci, daca esti bine, sanatoasa, cum se comporta actualul cu tine, daca te trateaza bine, etc. Sau poate si-au dat seama ca au gresit si incearca sa te recucereasca.

| Sellena2002 a răspuns:

Poate vor sa fi-ti prieteni buni si atata tot. Dar depinde si de cat timp te cauta. Daca te cauta de mai mult timp si nu a dat semn sa va impacati, vrea doar sa fi-ti prieteni. Daca te cauta de putin timp, mai asteapta putin! Vor aparea si seemnele de impacare