| anonim_4396 a întrebat:

am o dilema, in legatura cu un baiat. am fost colegi aproape un an, timp in care majoritatea colegilor ne ziceau ca ar trebui sa fim impreuna si chestii de genul. intr-un fel, mie imi placea de el, dar nu am vrut sa fiu cu el, pentru ca nu voiam sa stric relatia de prietenie, dar si pentru ca el este mai badass, daca pot sa zic asa, decat mine. dar anul s-a terminat si am intrat la acelasi liceu, dar profiluri diferite. in primavara asta am inceput sa vorbim, des si lucruri mai serioase, pot sa zic, cu o gramada de inimioare si pupici implicati...eram aproape de o relatie laughing dar dupa cateva luni, am cam pierdut legatura, apoi intr-o seara mi-a spus ca in perioada in care noi nu am mai vorbit el s-a impacat cu fosta, ca ii pare rau pentru ca nu stia ca o sa se ajunga la asta atunci cand a inceput sa vorbeasca cu mine, ca stie ca nu e corect fata de mine si ca i s-a parut normal ca eu sa stiu asta. am apreciat foarte mult ca a fost sincer cu mine, dar intr-un fel m-a si deranjat ce a facut. de atunci nu am mai vorbit, pana acum cateva saptamani cand am inceput iar sa vorbim. el tot inceara sa fim cum eram inainte sa se impace cu fosta, dar i-am zis ca nu mai am incredere in el... sunt curioasa care e treaba lui, de se intoarce mereu la mine? laughing de ce mai incearca daca i-am zis de la bun inceput ca nu vreau sa fim decat prieteni? ii pasa sau e doar pentru a vedea daca isi poate depasi limitele? voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| SeeDifference a răspuns:

Eu cred ca a rtrebui sa-l intrebi ce e in minte lui si ce ganduri are.
Ar exista sansa sa o tina paia sa te puna pe tine la incercare, dar nu stiu nu cred oricum daca e asa, nu merita sa distrugi sufletul unei fete pentru a cucerii o pe cealalta!

2 răspunsuri:
| SeeDifference a răspuns:

Deci eu cred ca tu si ''fosta'' sunteti 2 persoane speciale pentru el. Pe tine te iubeste ca o sora si esti o prietena de neinlocuit poate de negasit, iar pe ea o iubeste in alt sens adica tine la ea simte ceva intr-un cuvant ''dragoste''!

| yuuPPy a răspuns (pentru SeeDifference):

Cu fosta a fost doar atunci, si a durat putin timp; dupa ce s-au despartit, am inceput iar sa vorbim...hmm, si nu pot sa zic ca ma vede doar ca pe o "sora" pentru ca nu imi vorbeste ca si cum ar vorbi cu una... e mai flirty

| SeeDifference a răspuns (pentru yuuPPy):

Eu cred ca a rtrebui sa-l intrebi ce e in minte lui si ce ganduri are.
Ar exista sansa sa o tina paia sa te puna pe tine la incercare, dar nu stiu nu cred oricum daca e asa, nu merita sa distrugi sufletul unei fete pentru a cucerii o pe cealalta!