| CatalinBoss93 a întrebat:

Am o foaaaarte mare problema.Imi place de cineva.Si ei de mine.De muult timp.Doar ca ea a fost impreuna cu prietenul meu, care inca o iubeste.Stiu ca ar fi nedrept fata de el,doar ca o iubesc pe fata asta de mult mai mult timp decat el, inca de dinainte sa le fac cunostinta.Si nu stiu ce sa fac. Vreun sfat? Orice sfat este binevenit funda pentru primul, pentru restul imi cer scuze ca nu pot face nimic.happy

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

In locul tau as vorbi cu prietenul meu si i-as explica situatia,ca tu placi aceasta fata de dinainte ca ea sa fie cu el,ai calcat peste iubirea ta si ai acceptat ca ea sa fie cu el,doar ca acum ca ei nu mai sunt impreuna nu mai poti rezista si vrei si tu sa lupti pentru persoana iubita si sa fi fericit alaturi de ea!
Daca nu este incapatinat si orgolios ar putea intelege ca nu vrei sa te bagi peste el ci sa lupti pentru fericirea ta, ar vedea ca tu ai renuntat la fericire pentru ca persoana iubita sa fie fericita chiar daca nu tu erai persoana care ii demonstra iubirea si fericirea care o merita! daca nu acceapta asta inseamna ca nu este un prieten adevarat, ca se gandeste doar la el, la fericirea si iubirea lui! tu ai dat dovada de om cu capul pe umeri, acum e randul lui daca te crede un prieten adevarat!
O seara placuta iti doresc!

| CatalinBoss93 explică (pentru IloveME):

Multumesc mult pentru sfat.Am vorbit cu prietenul meu si a inteles.Acum este
fericit pentru mine si cea pe care o iubesc.happy

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sa se desparta de el daca nu il place, vorbeste si tu cu prietenul tau

| Florinapopica a răspuns:

Hei.Daca o placeai dinainte sa le faci cunostinta pentru ce dracu le-ai facut si nu te-ai bagat tu pe ea? In fine, nu asta e problema. Trebuie sa discuti serios cu prietenul tau despre chestia asta sa vezi daca ar mai vrea o relatie cu ea.Si eu sunt cam in aceeasi situatie, plac pe cel mai bun prieten al fostului.

| Andrada98M a răspuns:

Si eu am fost si inca sunt in aceeasi situatie doar ca cei doi nu au fost impreuna.
Eu zic ca daca ea nu il mai place nu are de ce sa se supere prietenul tau, daca chiar iti e prieten se va bucura pentru tine.
Poate ca nu o sa va tine, poate ca o sa fiti impreuna multi timp... Poti incerca, nu ai ce sa pierzi, prietenii adevarati nu se supara asa usor.
Bafta!

| constant123inescu a răspuns:

Si mie mi s-a iintamplat asa am stat cu un baiat si celalalt era pr lui cel mai bun si cand ne-am despartit pr lui ii placea de mine de dnainte si nu s-a putut opune sentimentelor si am stat cu el si acum suntem foarte fericiti... pr tau va intelege pana la urma asta e sa stii asta e o sansa unica nu o refuza incercati sa fiti fericiti pun pariu ca si prietenul tau facea la fel

| ComyCosy29 a răspuns:

Pai ar trebui sa vorbesti cu prietenul tau sa vezi daca iti poate da stafeta ( sa ti-o lase tie )daca ea nu il mai place treaba ei.Ea te iubeste tu o iubesti ok fii cu ea, s-au intreab-o daca mai are sentimente pentru el daca il place. FUNDA?