| eoooo a întrebat:

am o intrebare... Acum trec pe clasa a 8 si am sanii mici, aproape toate colegele ii au destul de mari ( bine nu chiar toate), Am vazut si alte fete au niste sani foarte mari si frumosi pe a8. Nu pot sa spun ca nu am chiar deloc, dar totusi. Nu vreau un remediu sa creasca vreau doar sa va intreb de obicei in cat timp se dezvolta. adican dureaza mai mult de un an. Nu sunt foarte slaba sa spui ca din aceasta cauza nu cresc. Am auzit de la unele prietene ca le-au crescut sanii dintr-o data intr-o vara. si din astea. Cam in cat timp nu stitii? vaa rog... Funda.

Răspuns Câştigător
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

• Maslinele negre, uleiul virgin de masline, soia, germenii de soia si de grau, precum si nucile, alunele, migdalele, semintele de floarea-soarelui (toate crude, neprajite) au efecte benefice asupra glandelor mamare, crescand volumul sanilor, dar foarte usor si deloc periculos. Este o optiune foarte sanatoasa sa consumi aceste alimente, deoarece contin grasimi omega 3 care reduc riscul de cancer mamar.
• Zaharul, carnea cu hormoni de crestere si produsele de patiserie "umfla" sanii, care devin flasci, cu aspect pufos.
• Cofeina, toate bauturile care contin cofeina pot da o usoara inflamare a glandelor, ducand la marirea si sensibilizarea sanilor. E bine sa eviti cofeina la jumatatea ciclului si in preajma menstrei.
• Semintele de marar, inflorescentele de busuioc si radacina de lemn dulce cresc sanii, dar ii pun in pericol, fiindca stimuleaza secretia de estrogeni. Lemnul dulce e chiar contraindicat in hipermenoree, noduli mamari si afectiuni genitale.

Alimente care maresc sanii
Ei o sa creasca pana la 18 ani, eu nu ii am f mari dar nici mici.
Nu-ti face griji o sa creeasca!

10 răspunsuri:
| Ingerash a răspuns:

Nu te ingrijora draguta ca esti micuta inca! o sa iti creasca sanii... unele fete poate au sanii cat ai tai si au 18-19 ani! depinde de fiecare organism

| EuOO a răspuns:

Nu trebuie să te grăbeşti. Fiecare fată se dezvoltă în ritmul ei. Dacă chiar vrei, poţi începe cu câteva exerciţii pentru braţe şi sâni. Găseşti pe net sau poţi urma sfatul ăsta : iei 2 sticle de apă de 2 litri, bineînţeles umplute cu apă, te întindi pe covor sau pat şi începi să ridici cele 2 sticle simultan până când ajung să se întâlnească deasupra ta. Faci între 25-50 ridicări zilnic. Tu îţi alegi nr.lor happy

| kokkaina a răspuns:

Buna,asta este o problema c-am la toate dolescentele poate si eu mi-am pus o gramada de intrebari de ecest gen, daca iti este asa felul sa fii o pers.cu sanii mici poti sa incerci toate metodele pe cale naturista ca sanii raman tot mici de la aniti conceptionale mai cresc un pic dar nu exagerat ci doar le unfla un pic este acea senzatie ca si cum ti se umfla sanii inainte de menstruatzie, dar nu trebuie inca sa iti faci probleme de abia ai 13-14 ani,sanii au tot timpul sa mai creasca nu vor ramane asa probabil nu esti nici asa de dezvoltata,poate ai un corp mai atletic iar sanii nu prea cresc,cresterea sanilor poate sa inceapa si cand o sa-ti incepi viata sexuala dar nu o sa mai fie asa de fermi ca inainte,organismul unei femei este diferit de la una la alta deci nu trebuie sa disperi frumusetea nu consta numai daca ai sanii cat balcoanele ci si prin felul de a fi prin comportament si inteligenta iar cine o sa te placa, o sa te placa si cu sanii mici indiferent ce ar ar fi! asa ca nu intra in panica, succes!

| deutSa a răspuns:

Pana la 18 ani or sa tot creasca. Depinde de organism.Dar sincer, mai bine nu`ti doresti sa-ti creasca exagerat de mari...Pentru ca mai tarziu o sa regreti [ respectiv, cand o sa ai copil, o sa ti se lase...si atunci vei dorii sa-i ai mici]

Ai grija de corpul tau. Spala`te pe sani cu apa calduta spre rece, pentru intarirea lor si pastrarea sanatoasa a acestora!

| silviu766 a răspuns:

Una de la mine din sc ackm trece pea 9-a si nu are aproape deloc. poate 2 cm

| Al3xa97 a răspuns:

Depinde de organism, o sa ii ai si tu mari, pana la 18 ani o sa tot creask...Bafta!:*

| SloOpY a răspuns:

Acum depinde de organism...sun fete la care le cresc mai greu dar nu te stresa...ei cresc pana la 20 de ani
funda?

| Angel_5680 a răspuns:

La noi in scoala era o fata ce avea sinii mici chiar si in clasa a 9 dar dupa ce a terminat scoala peste vreo jumate de an i-au crescut sinii foarte mari si acum regreta iar tu nu de deranja ca totul ii inainte

| GreenEyes_3491 a răspuns:

De ce pacaliti fata? Poate sa ramana si cu sanii cat ii are acum sau foarte putin mai mari laughing)

Ce?! nu vedeti femei la 30 si ceva de ani cu sanii foarte mici?
Hai ca te-am incurajat :*

| aditza_8343 a răspuns:

Bagati silicoane