| mariaaurelia a întrebat:

Am 12 ani si sani mei acum se dezvolta nu sunt mici de tot dar nici mari sunt micuti asa si am auzit ca sportul te ajuta e adevarat? daca nu atunci ce? vreau sanii mai mari ma ajutati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Anileda a răspuns:

Dar de ce vrei draguta sani mai mari la 12 ani, sa te placa baietii?
Mai bine ocupa-te de scoala, si lasa sanii pentru mai tarziu, o sa ai timp si de ei

| xl0llip0px a răspuns:

Sani mari la 12 ani? Eh...inteleg ca esti asa entuziasmata dar fiecare fata se dezvolta diferit happy la varsta asta frageda sportul nu ajuta la marirea sanilor.trebuie sa mananci mult cand esti mica si cand vei fi mare atunci nu vei avea probleme cu sanii.acum la 12 ani nu trebuie sa te gandesti la marimea acestora big grin de abia au inceput sa se dezvolte.mananca si tu bine si totul va fi okay happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paii dragalove struck. nu stiut cum as putea sa te ajut dar iti zic ca eu tot 12 ani am si pana meax_x amm niste " airbaguri"laughing si e naspa.:-s caa gasesc ff greu haine care sa-mi vina bine` si na.:-s
Nu iti dorii asa cevawinking