| Anonima9182anonima9182 a întrebat:

Buna!
Am o intrebare putin stupida, stiu. Am aproape 12 ani si am sani mici. Stiu, e normal pentru varsta mea. Am auzit ca de abia de la 13 ani se dezvolta ca lumea, dar toate verisoarele mele au sanii mici. Doar o verisoara ii are mari. Credeti ca voi avea norocul sa mi creasca? Nu vreau nici sa mi creasca mult, dar vreau macar sa fie ceva acolo.
Si inca o data, stiu ca e o intrebare cam penibila si nu asta ar trebui sa ma preocupe, dar chiar vreau un raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Este intr-adevar o intrebare penibila, deoarece sanii cresc hormonal, nefiind influentati de rude, vecini sau prieteni happy
Ce importanta are ca verisoara are sanii mari?
Sau ca colegele din calsa au sanii deja dezvoltati?
Pe tine nu te ajuta cu nimci ce au ele si tu nu ai, pentru ca ele se dezvolta diferit de tine, conform mostenirii genetice de la mamicile lor.
Sanii tai pot incepe sa creasca si pe la 16-17 ani, dar asta nimeni nu stie, cu exactittae. Ar putea mama ta sa te ajute cu o informatie, ca sa-ti spuna cand i-au crescut ei asa iti vor creste si tie, ca doar pe ea o mostenesti.

2 răspunsuri:
| Maria1300 a răspuns:

Salut! De asemenea si eu am 12 ani si acelasi lucru, dar fiecare este diferit si fiecare are un anumit ritm de crestere. De exemplu, o verisoara de a mea de 11 ani este cu mult mai dezvoltata. O sa iti creasca poate mai tarziuhappy

| Deliaaa2003 a răspuns:

Nu toata lumea se dezvolta la fel..ai 12 ani totusi. daca verisoarele tale nu au sani asa nu inseamna ca nici tu nu o sa ai.Nu te mai gandi la asta.O sa te mai dezvolti foarte mult. Pupici