| Eucrystynuka a întrebat:

Am o intrebare daca puteti sa imi răspundeți nu mi-a venit ciclul de o luna si jumatate aproape am făcut dragoste cu iubi si ne-am protejat dar perzevativul s-a rupt dar lui inca nu i-a venit si nu a dat drumul in mine oare pot sa fi rămas însărcinată. va rog ajutati-ma.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a ti se putea oferi un RASPUNS care sa fie pe cat posibil si corect, si nu doar niste simple pareri sau presupunerii lipsite de orice valoare trebuie sa prezinti urmatoarele date strict necesare; 1. ) daca caracteristica/tipul ciclului tau menstrual pana la ultima menstruatie a fost REGULAT sau NEREGULAT (NU a MENSTRUATIEI); 2.) Data la care a inceput ultima menstruatie; 3. ) Data la care dupa calcule ar fi urmat sa inceapa menstruatia, 4.) data la care ati intretinut contactul sexual in care s-a rupt prezervativul? 5. Daca ati mai intretinut si alte contacte sexuale in cursul carora ar fi putut ajunge sperma in vagin? Pe baza acestor date s-ar putea sa se poata formula un raspuns catusi de cat plauzibil. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Fă un test de sarcină. Dacă e negativ (cel mai probabil), ar fi bine să faci și ginecologului o vizită.

| Abazagorath a răspuns:

Un test de sarcină e maxim 15 lei. De ce să te riști și să nu previi problema mai din timp? Nu te costă nimic să îți faci testul.

În cazul în care ești însărcinată, nu știu ce să zic. e gravă situația. Consultă totuși un medic specializat

| anonim_4396 a răspuns (pentru Abazagorath):

"Un test de sarcină e maxim 15 lei (...) Nu te costă nimic să îți faci testul."

Boss, pai costa 15 lei sau nu?