| ConfuzMare a întrebat:

Buna,am o intrebare pentru fetele de 15-20 de ani,cam, cum ar arata baiatul perfect pentru voi? Chiar ma intereseaza parerea vostra, daca puteti sa scrieti dupa urmatorul model si sincerhappy
1.Inalt/scund/mediu
2.slab/potrivit cu inaltimea/grasut
3.Bine facut/nu are importanta
4.Culoarea ochilor
5.Par mare/scurt si de care, saten/brunet/blond...
6. sensibil/dur
7.indraznet/timid
8. mai tacut/vorbaret
9.smecheras/cuminte/sau cuminte dar in stare sa aiba grija de tine mereu
restul spuneti de la voi
multumesclove struck

11 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
1. Mediu.
2. Grăsuț.
3. Nu are importanță.
4. Căprui sau verzi.
5. Mediu sau scurt. Brunet sau şaten.
6. Temperament putermit. Echilibrat emoțional.
7. Indrăzneț.
8. Vorbăreț. Am nevoie de o persoană cu care am ce discuta.
9. I-auzi ''smecheraş'' straight face

Lăsând la o parte aspectul fizic, orice femeie cred că are nevoie de un bărbat EDUCAT!
Un barbat care să o facă să se simtă în siguranță şi să stie să o facă să radă.
O zi bună!

| Dollicious a răspuns:

1.Inalt
2.Slab, insa nu exagerat
3.Nu are importanta
4.Caprui
5.Saten sau brunet
6.Sensibil
7.Nu prea conteaza
8.de preferat vorbaret deoarece eu sunt mai tacuta de felul meu
9.Indiferent

| wolder a răspuns:

Dupa mine (17 ani) e mai importanta educatia, politetea si sinceritatea unui baiat. Daca e frumos si nu stie sa vorbeasca, nu face 2 bani frumusetea lui.

1. Mai inalt ca mine (eu- 1.65)

2. potrivit cu inaltimea, daca nu e lucrat macar sa fie slab.

3. nu are importanta, gras sa nu fie.

4. Nu conteaza (iubitul meu are o combinatie intre verde si caprui, asta e tare )

5. Daca tot ascult rock imi plac foarte tare baietii cu PLETE, sunt singurii tipi dupa care intorc capul pe strada, deci preferabil cu plete, brunet, saten, blond - nu conteaza, poate fi si roscat.

6. Dur cu restul lumii, sensibil langa mine - chiar am gasit un astfel de tip

7. indraznet

8. vorbaret si glumet daca se poate ar fi perfect

9. smecheras, dar cand vine vorba de mine sa aiba mereu grija cu mine, sa se poarte frumos si sa ma asculte, sa nu faca doar ce vrea el

Romantic uneori e bine sa fie!

Aici l-am descris putin pe iubitul meu.

| iiSceneXX a răspuns:

1. Inalt
2. Potrivit cu inaltimea
3. Intre, dar nici sa nu fie sportiv, fiindca sunt eu.
4. VERZI!
5. Intre. Nici prea scurt, nici foarte lung, saten.
6. Sensibil cu mine, dur cu restul.
7. Intre, putin din fiecare, nu tind catre vreo extrema
8. VORBARET ca si mine blushing
9. Sa fie protectiv cu mine. Acel bad boy, dar good one with me.

Sa fie el, sa ma iubeasca, sa ma respecte. Nu cer nimic altceva

| RAY a răspuns:

Pot sasi raspund si eu?
prin priasma evoutiei femela alege masculul care are un statut mai bun fianciar,inalt,care imparte hrana cu partenera sa, care stie sa glumeasca, bun caracter etc

prin prisma pshiologiei femeile isi aleg partenerul in functie de tatal care il are, un exemplu s-a observat ca femeile isi aleg parteneri asemanatori cu tatal lor si barbati asemanatori cu mama lor

dar totul in ziua de azi are ca baza banul nu trebuie multa filozofie banii fac totul, ai banii ai orice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
1. inalt/mediu (in orice caz, sa fie mai inalt decat mine, chiar si atunci cand port tocuri).
2. sa aiba o greutate* potrivita
3. nu are importanta
4. nu conteaza
5. par mediu, imi place parul putin cret, dar nu il prefer doar pe acesta, culoarea nu prea conteaza, dar parul blond nu prea imi placebig grin
5. intre...nici o "fetita", dar nici badaran
6. tot intre...sa nu incurce indrazneala cu nesimtireawinking
7. vorbaret cand e cazul; tacut, la fel.
9. cuminte si sa ma protejeze mereu.

In fine, detaliile acestea nu prea conteaza:*
De exemplu, intotdeauna mi-au placut baietii cu ochii caprui. Si culmea, prietenul meu are ochii albastri rolling on the floorbig grin.
Caracterul e mai important. Degeaba un baiat e ideal d.p.d.v fizic, daca are un caracter "mizerabil"winking.
Atunci cand iti place de cineva, e doar atractie fizica. Atunci cand iubesti cea persoana, esti indragostit/a atat de fizicul sau, cat si de caracter.winking

| unknøwn a răspuns:

Pui prea mult preţ pe aspectul fizic. Nu ăsta e singurul lucru care contează!
O să-ţi dai seama mai încolo la ce mă refer.
Mai importante sunt altele.
Aspectul fizic oricum nu prea ai cum să-l schimbi, aşa te-a făcut mă-ta.
Eventual îngrijirea şi igiena corporală, în rest. NADA!
Oricum majoritatea întrebărilor pe care le pui tu au răspunsuri evidente.
1. Clar că tipele vor un mascul mai înalt ca ele, niciunei fete nu-i plac tipii scunzi.
2. Clar că unei tipe îi plac tipii normali, nici prea slabi, nici prea graşi.
3. Aici nu prea are importanţă, de preferat să fie făcut, ăsta e un BONUS, acum depinde şi de fete.
4. Culoarea ochilor nu contează, o să auzi unele fete că o să zică că _îmi plac băieţii cu ochii albaştri_, crezi că toţi partenerii din viaţa lor au avut ochii albaştri? NU.
5. Păr mare preferă doar rockeriţele sau fetele care adoptă un stil de genul. Restul fetelor preferă părul scurt. Culoarea părului n-am auzit niciodată să conteze pentru o fată.
6. Toate fetele fug de băieţii sensibili. Fata are nevoie de protecţie, de un mascul care să o protejeze, care să o susţină, nu de un lache care să plângă împreună cu ea.
7. Toate fetele adoră băieţii îndrăzneţi. Nu prea îndrăzneţi, dar nici timizi să nu fie în stare să se descurce cu o fată.
8. Aici încă nu ştiu să-ţi răspund,sunt mascul,ce vrei? Încă n-am aflat nici eu răspunsul la toate. Totuşi tind să cred că pe cei mai vorbăreţi. Băieţii tăcuţi,marea lor majoritate sunt tăcuţi pentru că au probleme legate de ei,de personalitate,de stima de sine,timiditate, etc...
De fapt, băieţii nici prea tăcuţi, nici prea vorbăreţi, hai că am aflat răspunsul şi la asta, sunt bun, aşa-i?
9. Aici depinde mult de fată. Atâta timp cât tipul se comportă ca un bărbat nu ca o muiere, e OK, cred thinking

Na mă, ce era aşa de greu?
Atâta timp cât arăţi, te comporţi, vorbeşti ca un bărbat e OK.
Oricum tipele de 15-20 de ani sunt uşor de prostit,încă n-au apucat să ia prea multe ţepe, dacă ai un pic de vrăjeală în tine... eşti şef!
A şi încă ceva,văd că ai scris _băiatul perfect_. NU EXISTĂ! Aşa cum nici _femeia perfectă_ nu există.
Doar ne facem o prietenă şi ne place să spunem că e perfectă,atât, dacă a doua zi îţi dă papucii o să îi vezi toate defectele.

| justmebi a răspuns:

Sincer, e mult mai important caracterul...dar ma rog.
inalt, potrivit cu inaltimea(mai mult in spre slab), nu are importanta, verzi, pletos, brunet, care sa para dur dar sa fie sensibil, indraznet, nici foarte vorbaret nici prea tacut, nu conteaza, si sa fie rocker sa aiba piercing in spranceana si in limba smug

| soricelulRulz a răspuns:

1-Inalt
2-potrivit cu inaltimea
3-albastrii preferabil
4-sa nu fie lung gen plete dar nici scurt, mediu si din punctu meu de vedere putin ridicat in sus iar ca si culoare saten
6- putin din ambele
7-vorbaret
9-cuminte dar in stare sa aiba grija

Asta e parerea mea (16 ani) din punct de vedere fizic dar oricum nu prea conteaza fizicul, este important dar nu esential, conteaza de 1000 de ori mai mult caracterulwinking

| Ellly23 a răspuns:

Baiatul perfect pentru mine este baiatul care ma iubeste.

| ConfuzMare explică (pentru Ellly23):

Pai te iubesc eu, acum sunt perfect?