| angel_3846 a întrebat:

am o intrebare pentru voi... ce parere aveti despre fetele care se masturbeaza?

Răspuns Câştigător
| annutza a răspuns:

Buna...pai eu nu sunt impotriva lor. mi se pare ok.fiecare om face ce vrea cu viata lui...nu?

13 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Buna, si eu ma masturbez asa ca nu vad cum as putea pretinde ca ele sa nu o faca. :p
Dar este un pacat inaintea Domnului. sad

| GyeBaek a răspuns:

Nu misepare ceva firesc masturbarea iti afecteaza pshicul si acele fete care se masturbeaza vor deveni curve 95%din fetele cares e masturbeaza.

| Sara2 a răspuns:

E ceva firesc

| Ionutzz97 a răspuns:

E ceva normal

| danaiubitzik2006 a răspuns:

Mi se pare normal sa o faca, asa isi cunosc mai bine corpul in perioada adolescentei sau cand au primele manifestari de acest gen. Atata timp cat nu exagereaza cu asta, devenind o obisnuinta, o necesitate zilnica etc. este firesc sa isi elimine tensiunile acumulate in acest fel. Cat timp pastreaza o limita a bunului simt in ceea ce priveste frecventa masturbarii si totodata si o igiena perfecta, dar au si alte preocupari (scoala, invatat, iesit cu prietenii, socializat etc.) este foarte bine si nu poate decat sa le ajute pe viitor happy

| Snow a răspuns:

Unele sunt prea mici pentru a face sex, iar cele mari duc lipsa

| Seвi a răspuns:

O sa devina obsedathe

| GodBlessYou a răspuns:

Imi place de ele

| Deya_6605 a răspuns:

Pentru unii e normal iar pentru altii nu. In general fetele incep sa faca asta de pe la 11-12 anisori. NU E BINEE!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am nimic impotriva lor, sa stii ca masturbarea e un proces de autocunoastere, de experimentare a propriilor simturi. masturbarea e pentru cei care vor sa se cunoasca mai bine pe ei insusi si dorintele lor sexuale, pentru ca fiecare om reactioneaza diferit la anumite gesturi atingeri, soapte, mangaieri.Vezi u trebuie sa te cunosti inainte foarte bine pentru a sti ce sa-i ceri prietenei/prietenului tau, ca sa te poata satisface pe deplin, ca nare de unde sa intuiasca ce placeri ascunse ai u.Numai u le sti sh trebuie sa le comunici in timpul actului sexual partenerei tale, pentru a va simti bine impreuna si pentru a decurge totul intr-o armonie perfecta. sper ca team lamurit cat de cat.ciao!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@lomna2010 curva esti tu in gandire eject prostoico ce penibil gandesti retardato a te masturba nu inseamna ca devii curva curveto esti asa de proasta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer...nu mi se pare ceva firesc.In primul rand se poate transforma intr-o boala psihica fara sa-ti dai seama.

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

"Masturbarea provoaca boli mentale" este o idee care face parte din https://ro.wikipedia.org/wiki/Tulburare_de_g%C3%A2ndire