| Fatanumarul1 a întrebat:

am o intrebare si e urgent! am 19 ani,iar aseara iubitul meu a venit acasa si a zis ca vrea sa faca sex cu mine,iar eu am refuzat. El s-a enervat,apoi a strigat la minee ca de ce nu vreau si ca m-a luat de sotie ca sa facem dragoste si chestii de genul. Apoi m-a lovit peste fata. si a zis ca sunt o proasta si m-a dezbracat complet si. nu vroiam sa fac dragoste cu el, dar m-a fortat. Nu am folosit contraceptive si nu vreau copii, el vreau 2 baieti! Ce sa fac? I-am spus ca vreau sa divortez,dar se enerveaza mai taree. Intr-o seaar mi-a dat somnifere,eu am adormit, iar el a facut sex cu mine. Dimineata nu mai stiam ce e cu mine, iar el a spus ca a facut dragoste cu mine cand eu dormeam. M-am speriat ingrozitor, deoarece a fost a doua oara fara contraceptive si nu vreau copii. Ce sa fac sunt speriata. Mie frica sa ma mai culc seara. Va rog sa ma ajutati:*! Multumesc.

17 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Il reclami la politie. te-a violat. Faptul ca e sotul tau nu-i da dreptul sa intretina relatii sexuale cu tine fara acordul tau.Iar sa-ti dea somnifere...O, Doamne! Clar trebuie sa iei masuri. Esti tanara si ai toata viata inainte, nu inteleg de ce sa stai cu un asemenea om. Nu te iubeste

| DNSK a răspuns:

Cine a scris inainte a fost prietena mea! asa..deci..copil nemernic, cred nimeni n-a fost atata de atent sa-ti vada si intrebarile anterioare. tu chiar nu ai altceva de facut? intrebarea care ai pus-o tu e extrem de grava de ar fi adevarata! tu chiar nu esti supravegheata de nimeni? parintii tai te-au parasit la calculator si atat? nu mai vad niciunu ce faci tu acolo? e un semnal grav de alarma, sa stii! nu faci bine ce faci! ai o varsta, comporta-te ca atare!

| NinaSimone a răspuns:

In primul rand test de sarcina. In al doilea rand, divort sau mergeti la consiliere de cuplu.

| dotea_5137 a răspuns:

Ma scuzi poate nu am dreptate dar sotul tau nu pare a fi intreg la cap!

| Oana92 a răspuns:

In primul rand mergi la iml, si apoi la politie. violenta se pedepseste prin lege, iar omul asta merita sa stea in puscarie! nu mai sta langa el, meriti ceva mai bun! bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper ca glumesti

| DNSK a răspuns (pentru anonim_4396):

Normal ca virgula glumeste, e TPU doar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca iti meriti soarta. Te-ai maritat la 19 ani, sotul e dus cu capul, e violent, te-a luat de nevasta ca sa-i faci copii, nu sa arati bine si sa vrei sa ti-o tragi cu vecinii, nu are incredere in tine, nu va cunoasteti indeajuns si va distrugeti viata inainte sa o incepeti.
Fugi la parintii tai, divort, cu putin noroc nu ai ramas gravida, peste 4-5 ani poate gasesti pe altul care sa te aprecieze si sa te respecte si sa hotarati impreuna ce si cum.
Ciudat este ca multe femei au fantezii de genul asta... cu drogat si violat, dar sotii lor nu vor.

| DiazAndreea a răspuns:

Mai bine vorbesti cu un psiholog sa te ajute, mergi la ginecolog si mutate din acea casa du-te la o prietena pentru un timp

| altrix a răspuns:

Baga divortu'!
Nu ai vazut? In Anglia unu a facut acelasi lucru nu stiu cati ani. pe bune. baga divort si i'ati unu care te iubeste nu numai cand faci sex cu el.

| Fatanumarul1 explică (pentru altrix):

Nu stiu ce sa spun. Mie foarte frica. Mi-a spus ca sunt casatorita cu el numai ca sa facem dragoste si doar pentru ca sunt mai durdulie il atrage mai mult. Asta mi-a spus.

| altrix a răspuns (pentru Fatanumarul1):

Nu e adevarat. daca nu te iubeste asa cum esti si te iubeste doar pentru sex, nu ar trebui sa stai cu el. o casatorie nu e facuta doar din sex. o relatie nu e facuta doar din sex. daca vrei sa o faci cu el ok, daca nu, nu o face. nu esti obligata. nu mai fi speriata. multe femei sunt speriate si ajung la stirile de la ora 5winking (17:00). + ca nu ai de ce sa fi speriata. fi curajoaza, nu are ce sa-ti faca.

| adrianamara a răspuns:

E nebun sotul tau, fa-ti un test de sarcina! Un om ca acesta nu merita nimic!

| prima a răspuns:

Divorteaza asta cred ca ar fi unika scapare a ta du-te la mama si spune-i ...incearca sa vb cu el.si normal daca ai cu cine
nu e normal sa te forteze

| Eusiatat01 a răspuns:

In primul rand, asteapta sa adoarma si varsa-i o oala de apa clocotita in cap. Asta nu e om, nici macar animal nu e. E un gunoi, o ramasita de om, o mizerie. Fa tot posibilul sa ii faci rau. Nu mai are rost cu consiliera de cuplu. Eu zic sa scapi de el cat mai repede. Mai ales ca esti tanara. O sa ai o viata foarte grea alaturi de el. Probabil tu inca nu iti dai seama de gravitatea situatiei. Noi ce-i care iti citim of-ul crede-ma ca nu ni se pare deloc ok. Fa cumva si scapa de el cat mai poti. Si nu uita: Barbati sunt destui pe lumea asta si tu ai doar 19 ani!

| Loose a răspuns:

Eu zic sa ii zici sa isi dea drumul in tine.

| mariusgood a răspuns:

Eu de exemplu in locul tau as da de mult plingeri la politie chiar daca mi-ar fi fost sot, doar intelegi totusi asta e violenta