| OchiCaprui112 a întrebat:

am o intrebare si vreau sa aud parerile voastrehee hee este vorba despre un baiat pe care'l placeam acum un an si ceva (aproximativ). Pana acum am mai vorbit pe mess si asa... dar aseara mi-a cerut nr de telefon pe motiv ca se plictiseste. Am ezitat la incept pentru ca eu am prieten si am preferat sa stau "in banca mea" cu toate ca nu i l-am dat eu, el a sunat o prietena buna si ea i-a dat nr meu. Peste aproximativ 10 minute m-a sunat, m-a intrebat daca deranjeaza, daca am treaba sau daca nu am chef de el. I'am spus ca pot vorbi si am inceput sa povestim... mentionez ca el mi-a spus ca recent s-a cuplat cu o fata la care spune ca tine foarte mult. In discutie mai pe acolite mi-a spus ca ii este dor de mine deoarece noi am fost colegi dar eu m-am mutat si ne vedem doar cand merg la bunici. Am vorbit pana aproape la ora 1, timp in care era foarte atent si respectos cu mine, m-a facut sa ma simt foarte bine. Voi ce credeti ma place? Daca da ce ar trebui sa fac?:-s

Răspuns Câştigător
| soriinaa a răspuns:

Pai, tu ai prieten, si el are prietena. Daca vrei sa incepi ceva cu el, daca vezi ca iti da mai multe semne ca te place, in primul ce ar trebui sa faci ar fi sa te desparti de prietenul tau si el, de prietena lui. Dar asta doar daca chiar il placi cu adevarat si esti sigura ca si el te place la fel de mult. In nici un caz sa nu-ti inseli sau sa-ti minti prietenul. Nu are rost sa arunci o relatie, in care presupun ca ai pus ceva sentimente, doar asa, pentru ca fostul coleg 'se plictiseste'. Sper ca te-am ajutat happy

2 răspunsuri:
| Anonimusxxxxx a răspuns:

Daca vrei sa-i fii iubita ...mai greu dar amanta super usor!

| AlecsandraEmanuella a răspuns:

Eu zic ca da asa fac baietii mint pentru a se apropia din ce in ce mai mult de tine.si cred ca ar trebui sa nu deveniti iubiti fiindca el mai poate avea o iubita si tu nu ai de unde sa stii daca stai departe