| vasilica12 a întrebat:

Am o iubita si nu stiu sa sarut! Mie mi-e frica sa nu o fac cu saliva pe langa buze.Sunt foarte stresat.Pe alte site-uri nu gasesc nimic concrect.Va rog frumos sa-mi spuneti daca pot face pe langa buze cu saliva sau nu! Funda cel mai bun raspuns
.Din cate am inteles si la sarutul normal se mai lasa putina saliva pe langa buze.Mie de asta imi e cel mai frica de saliva.

3 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Buna.Sarutul nu se invata.Fiecare persoana saruta altfel.De saliva, nu iti face griji, asa se intampla, nu ai cum altfel, nu trebuie sa iti fie frica de asta. Succes:* si sarut-o.

| Millanteria a răspuns:

Exact de asta imi era si mie teama inainte de primul sarut, si chiar pusesem si eu o intrebare pe TPU daca nu ma insel. Stai calm, mie imi era super frica dar totul a venit de la sine. Iar faza cu saliva, crede-ma ca n-o sa fie scarbos deloc in momentul ala. Va fi ok, nu te mai gandi la asta.

| corsoandrei a răspuns:

Trebuie sa fii increzator, lucrurile astea vin de la sine; las-o pe ea sa inceapa si tu urmeaz-o pana ai sa te simti in largul tau.winking