| vasilescuantonela a întrebat:

Buna,am o mare bataie de cap.
Acum 2 ani mi-am făcut primul iubit,pe care îl iubeam enorm,dar în timp s-a schimbat,ma injura ma jignea, nu avea deloc respect,
Parintii nu ma lasau cu el, ca nu era de nasul meu, da într-un final l-au acceptat.
Plangeam in fiecare noaptea și aproape ca ajungeam la depresie din cauza lui si mereu când incercam sa îl las ma întorceam, ca nu puteam sta fără el!
El a fost plecat în afara, stând 5 luni, timp în care îl chemam acasa dar am și învațăt sa stau fără el, el ma jignea foarte mult si acolo si ma înșela.Cand a venit acasă m-a mintit de 2 ori în primele zile si in a3 a a mers la majorat fără sa stiu si m-am despărțit
Acum am cunoscut un baiat foarte de treaba, care ma iubesti, ma respecta si are grija de mine da cea mai mare problema e ca nu il pot iubi oricât am încercat, ma gândesc la fostul după 4 luni, am început usor sa vorbesc iar cu fostul!
Va rog ajutati-ma ca mi-e foarte greu!

Răspuns Câştigător
| Francezu12345 a răspuns:

Părere mea este ca ma bine rămâi cu cel de al doile băiat
Chiar dacă acum nu îl iubești forte mult cu timpul îl vei iubi
Eu crede ca primul băiat nu te iubit și Dora profita de bunătatea ta

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sincer, dacă tu chiar ai atâta respect pentru sine să stai să mâțâi după unu care te jignește și te înșală... n-ai decât

| vasilescuantonela explică (pentru Adry05):

Da dar nu stiu ce sa fac sa nu il mai iubesc
In plus tipul asta e un tip frumos, de care poți avea atracție, si pe fostul nici nu te uiți la el! ce dumnzeu sa fac

| Violleta2022 a răspuns:

Ce ar putea sa iti placa si sa vrei sa ramai cu o jigodie care te jigneste si nu te respecta?
Dorinta de a fii pres la usa, sa mature cu voi, sa va bata?
Este practic de neinteles o asemenea obsesie pentru un golan, care te mai si inseala pe deasupra.

| Drimmero a răspuns:

Interminabila poveste cu aparitia altui baiat care se comporta frumos, insa tot fostul e ce trebuie chiar daca va mai dadea o flegma, un pumn, va mai insela, e deja cliseu asta, era prea previzibila intrebarea. Tot ce am de zis e ca unele va meritati soarta cu varf si indesat.

| vasilescuantonela explică (pentru Drimmero):

Sa sti ca nu te judec pentru ce zici, ca ai drepatate! da vezi tu inima..nu prea poți sa ii faci o direcție

| Sofer a răspuns:

Trebuie sa îl uiți pe fostul. Cat a trecut de când te-ai despărțit de fostul?

| Francezu12345 a răspuns:

Trebuie sa îți petreci mai mult timp cu noul băiat și sa fiți mai deschiși

| vasilescuantonela explică (pentru Francezu12345):

Sunt de 3 luni împreună cu el, el ma iubește mult!

| vasilescuantonela explică (pentru Francezu12345):

Sunt uneori prea miloasa ca il vad ca are și familia dezbinata si nu stie ce sa facă cu viata lui

| Francezu12345 a răspuns (pentru vasilescuantonela):

Părere mea este ca noul iubit nu îți ofere ce a ce îți oferea vechiul mai bine ai încerca sa faci aceleași lucruri cu noul tău iubit pote și partidele de dragoste sunt forte diferite

| Francezu12345 a răspuns (pentru vasilescuantonela):

Părere mea este ca ma bine rămâi cu cel de al doile băiat
Chiar dacă acum nu îl iubești forte mult cu timpul îl vei iubi
Eu crede ca primul băiat nu te iubit și Dora profita de bunătatea ta