| Lexiiii a întrebat:

Am o mare dilema, si chiar nu mai stiu ce sa fac este peste puterile mele. Nu mai inteleg nimic, si nu stiu cum sa o scot la capat. Bun, deci situatia este asa.

Pe mine m-a placut mereu un tip I., eu niciodata nu i-am dat sperante si nici nu am vrut sa fiu cu el. Mereu am fost numai prieteni! El sa zic asa e obsedat dupa mine. Mereu m-am purtat frumos cu el si i-am fost o prietena buna.
In vara am fost cu un tip F., din grupul nostru de prieteni. Si de aici I. a inceput sa prinda ura pe el.
Eu m-am despartit de baiatul ala ca nu avea niciodata timp e nimic, doar sa stea cu prieteni lui. Dar am continuat sa mai vorbim din cand in cand ca prieteni. Saptamana trecutaam fost cu el la un suc si ne-am impacat. Si i-am zis ca nu o sa zicem la lume ca ne-am impacat pentru ca, cu cateva zile in uram I. la amenintat pe F. ca il bate. I. fiind un tip cu bataia si a.m.d.
Sambata I. sa imbatat si s-a dus si ia spart 2 cauciucuri de la masina tatalui lui F.(tin sa mentionez ca nu se stie sigur ca a fost el, pentru ca nu sunt nici martori nici nimic, dar la cum parea totul, el ar fi fost.) De atunci am rupt orice legatura cu el.
F. s-a suparat pe mine, intr-o oare care masura ca spunea ca e vina mea. Mi-a zis ca o sa facem o pauza o vreme pana se linisteste totul si ca vedem dupa ce o sa se intample.
La un prieten de al meu i-a zis ca nu vrea sa mai aud de mine si ca incheiat orice legatura cu mine. I-am trimis mesaje duminica toata ziua, si nu mi-a raspuns. Azi am vazut ca m-a scos de la prieteni. Si nu inteleg, de ce mi-a zis o chestie si face altceva. De ce nu a avut tupeul sa imi zica de la inceput. Unde am gresit, si ce am facut rau?

8 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Gandeste-te altfel: sunt multe alte fete in lume pentru el. De ce sa stea cu una cu probleme? Nu neaparat tu trebuie sa fii de vina.

Teoretic, acea persoana din istoria ta are legatura cu tine...

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

E ceva de moment, tot el se va intoarce la tine, inplorandu-te pentru o alta sansa tongue

| NameHarris a răspuns:

Cum poti sa fi prietena cu unu care iti distruge relatilelaughing?

| Lexiiii explică (pentru NameHarris):

Ideea e ca inainte el I. nu facea asa. Si iti dai seama ca dupa chestia asta nu mai sunt prietena cu el. Ar fi fost culmea sa mai am legatura cu el.

| NameHarris a răspuns (pentru Lexiiii):

Poate pe vitor te vei feri de persoane de genul astawinking

| e1xtz a răspuns:

Lui F i-a fost prea frica de I.Iar F a procedat poate corect sa nu se complice la o varsta probabil frageda, pentru o ''pasarica'' pe care la fel de probabil nici nu o vede.happy

| Lexiiii explică (pentru e1xtz):

Asa faci tu de fel? Pleci fara sa dai un motiv?

| devor a răspuns:

E doar ceva de moment... daca te iubeste se intoarce la tine