| anonim_4396 a întrebat:

Bună,am o mică istorioară şi nu ştiu cum să procedez!
Deci în urmă cu 2 ani am ieşit cu un băiat de care m-am îndrăgostit prima dată atît de tare, cu el am învăţat ce e dragostea, peste 6 luni ne-am despărţit,pînă acum am avut multe de suferit din urma lui,eu eram subiectul principal în discuţiile lui cu prietenii săi,de cîte ori doream să ies cu cineva,ameninţa persoana cu care trebuia să ies,şi-i spunea atîtea vorbe în vînt,mi-a zis încă de cînd ne-am despărţit că nu voi putea ieşi cu nimeni,voi fi singură,s-a ajuns şi la părinţi,s-a făcut mai cuminte o perioadă apoi iar a început să mă deranjeze,dacă nu pe net atunci pe tel.mă irită şi gata,de parcă ar fi nebun,e atît de egoist,cine ar fi ştiut.e groaznic, vreau să scap de el definitiv, să nu mai aud nici numele lui...nu ştiu cum să procedez,nu vreau s-o fac pe fata rea,să mă răzbun pe el,dar altfel nu înţelege să mă lase în pace, am nevoie de sfaturile voastre, vă rog!crying

Răspuns Câştigător
| bambi12313 a răspuns:

Am trecut si eu prin asa ceva. Insa intr-o zii se va potoli. Conteaza sa nu-i da prea multa atentie, iar cand te suna nu raspunde. Odata ce aude discuti in care tu l-ai mentionat se va simti triumfator asa ca mai bine nici nu vorbi cu cineva de el.
Intr-o zii cand se va mai maturiza putin, chiar daca va mai trece 1-2-3 luni isi va da seama. Suporta un timp pentru ca apoi sa-ti fie mai bine. Baietii de genul acesta nu merita atentie.