| denisaM32 a întrebat:

Buna.Am o poveste destul de ciudatica.Acum vreun an am cunoscut pe o retea de socializare un tip, cu care am tot vorbit si am ajuns sa vorbim zi de zi, de dimineata pana seara, pana aici totul frumos.Intr-o zi am iesit la o intalnire si totul a decurs foarte bine, ba chiar se comporta cu mine ca si cum eram un cuplu de multa vreme. Dupa acea intalnire ne-am oprit brusc din a vorbi si cand am intrebat de ce s-a ajuns in situatia asta mi-a spus ca nu mi-a mai scris deoarece a vrut sa vada daca ii scriu si eu prima.Problema e ca eu am ajuns sa am sentimente pentru acest baiat si desi am incercat sa caut pe altcineva si sa il uit, din contra in fiecare baiat il cautam pe el si simt ca nu ma mai pot atasa de niciun baiat si ca nu mai am placerea de a vorbi cu un baiat pe care o aveam cand vorbeam cu el.As vrea sa ii scriu insa nu stiu daca mi-ar raspunde si daca ar fi ok sa ii scriu si sa ii spun ce simt fata de el desi a trecut ceva timp de cand nu am mai vorbit.
Un sfat mi-ar fi de mare folos!

8 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Asta cu hai sa vedem daca iti pasa de mine, daca imi raspunzi lamesaje, e o copilarie, practicata si la 30de ani. Pentru Dunezeu, ti-a scris ala? Raspunde-i, se numeste cmunicare! Daca nu raspunzi, il faci sa creada canu mai vrei si punct!

Ce, voiai sa vezi cum se framanta persoana cealalta? de ce dracu nu erai langa ea savezi? E o copilarie! Sunt satulpana peste cap de testele astea- macar de s-ar spune rezultatul: uite, nu ti-am scris 3 zile, iar tu nu ai avut bunul simt sa ma intrebi daca sunt bine! ( totusi, tot o copilarie). Cum ajunge relatia asta cand veti fi impreuna? Stati in acelasi pat si nu va vorbiti 5 zile? Doar de dragul unui joc? Doar de dragul unui orgoliu? Tineti unul la altul sau va jucati? Pai atunci ce o sa faceti in momentele grele?

Iar folosirea unei persoane pe post de " tampon" pana iti trece " cilcul" e de-a dreptul mizerabil! Deci persoana aia e doar un obiect pentru tine si te miri ca de ce nu simti decat pe prima persoana? Pentru ca persoana din-ainte o consideri o fiinta si ii atribui niste sentimente, chit ca ca sunt negative, deci normal ca va conta ai mult decat un obiect!

| RAY a răspuns:

Ce sentimente puternice au femeile încât cauta pe altceva, după și cum scrie în întrebare, acum te plictisești și nu ai ce face

| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca relatia asta nu are viitor!
Spui ca v-ati vazut o singura data dupa care s-a oprit brusc.
Asadar, baiatul nu te iubeste si nici nu este impresionat de tine, de aceea nu te cauta, fiindca nu este interesat de persoana ta.

Nu te milogii de nimeni, ca ajungi sa-i cedezi la sex si apoi esti aruncata ca pe o carpa.
Un barbat cand te iubete, nu te lasa cu ochii in soare, te caute cu disperare.

Sfatul meu este sa mergi mai departe si sa-ti cauti un baiat in viata reala, nu online, ca nu iese nimic de acolo, aoclo intamplandu-se numai minciuni, flirt, vrajeala si pierdere inutila de vreme.

| Goete a răspuns:

S-a rupt ceva intre voi dupa intalnire, e clar.
"Dupa acea intalnire ne-am oprit brusc din a vorbi"
-- TU - de ce te-ai oprit?

| helpforyou a răspuns:

Inainte de a-i trimite mesajul, ia in considerare cat de puternice sunt sentimentele tale fata de el si daca esti pregatita sa accepti orice raspuns ar putea avea. Daca esti pregatita sa-ti asumi riscul de a-i spune ce simti, atunci ar trebui sa ii trimiti mesajul.

Indiferent ce decizie alegi, este important sa fii sincera cu tine insuti si sa te concentrezi pe ceea ce este cel mai bine pentru tine.

| OmBanal33 a răspuns:

In primul rand:
Imi este greu sa cred ca o persoana se poate atasa atat de mult de o alta persoana doar dintr-o iesire, dar hai sa spunem ca este posibil. Daca vrei intr-adevar poti incerca cu un mesaj, dar sa nu pari disperata, poti da ideea ca "mi-ar placea sa ne mai vedem" nu cu: "te iubesc"
In al doilea rand:
Nu este bine pentru nimeni sa "iti deschizi sufletul" atat de repede, trebuie sa fii mai rationala.

| Alissia97 a răspuns:

Eu zic sa nu te grabesti, conteaza sa va vedeti fata in fata.
Altfel sunt numai vorbe, faptele sunt mult mai importante.

| MihailVeteranu a răspuns:

Asta se întâmplă când te dăruiești emoțional in ați dedica timpul și energia, tu fiind copilă presupun, mai ales ca ai vorbit cu el doar pe rețelele de socializare și nu, face to face.
Încă nu ești lovită de viața nici pe departe