| maria ;x a întrebat:

am o prietena care are aceeasi varsta ca si mine:15 ani
Vara trecuta a fost cu un baiat(unchiul meu)mai mare decat ea cu 7 ani deci el are 21 de ani (poate va mirati dar a fost dragoste 100%)love struck. Au fost impreuna 5 luni in care s-au iubit foarte mult totul fiind frumos pana la un moment datstraight face: El avea sa plece in Spania, ea avea sa se schimbe uitand de ToT ce a fost frumos dar cred ca avea tot draptul sa se schimbe intr-un fel.
El, cand a venit din Spania astepta cu sufletul la gura sa o sarute(mai pe scurta sa fie din nou cu ea doarece au hotarat sa puna pauza cat timp el este plecat)Cand a ajuns in tara si am fost sa il vedem ea era complet schimbata, facandu-l sa planga... s-a rugat de ea sa fie din nou impreuna ceva timp,(deoarece o iubea enorm si acum la fel) dupa ceva timp s-au impacat dar el o injura din orice si se comporta urat.Pana la urma s-au despartit.Chiar si acum o iubeste dar nu mai pot avea o relatie deoarece ea nu il mai poate ierta pentru tot ce a facut (poate unii dintre voi o sa ziceti ca atat timp cat o injura nu o iubea dar eu nu cred ca este adevarat ) app mentionez ca si ea mai tine la el sigh chiar daca nu recunoaste si nu ii aratawinking Voi ce sfat ziceti sa ii dau?happy plss dau FunDiiiii`love struck

Răspuns Câştigător
| niko_7262 a răspuns:

Au o poveste frumoasa de iubire, si e pacat sa se termince, chiar daca ea e inca la varsta frageda, se spune ca iubirea nu are varsta. Sfatul meu, este sa -i demonstreze ca s-a schimbat, ca a fost un moment de al lui, pentru ca a gasit-o atat de schimbata si doar a fost socul.Inca nu s-a obisnuit cu ea ceea care e acum. Ii propun sa o ia incet, sa nu o streseze, sau sa devina posesiv. O va indeparta.
Sa-i duca flori, ciocolata, sa o ia de la zero.Incepand de la stadiul de prieteni la iubiti.
pup:*:*:**:

7 răspunsuri:
| TąNyą a răspuns:

Hmm vorbeste cu amandoi separat, intreaba-i daca se mai iubesc si ar vrea sa se impace. Iar daca totul e pozitiv vorbeste cu el sa-i ceara iertare, s-a comportat total aiurea injurand-o si asta a ranit-o mult... ok te injura unu de pe strada, dar si iubitul tau? Destul de nasoala faza. Ea poate se poarta indiferent acum cu el ca sa nu para ranita... Si cel mai bine ar fi sa vorbeasca amandoi convinge-i sa vorbeasca sa hotarasca ce vor sa faca pana la urma ori raman asa si nu se mai chinuie niciunu ori se iubesc in continuare

| pisicutsa a răspuns:

Salut Anna! Cred ca ar fi cel mai bine sa o sfatui sa incerce cu el inca o data, daca esti increzuta in ceea ca se mai iubesc, nu rata sansa sa ii impaci cumva, caci e frumoasa perechea care se iubeste cu adevarat! Succes

| niko_7262 a răspuns:

AnNa.am vazut ca ai dat sfatului meu fundita si ma bucur ca ti-am fost de ajutor.Prietena ta este o fata timida si poate nu vrea sa se mai impace cu el pentru ca e posibil sa aiba putin orgoliu, tu ai spus ca el o face sa se simta prost in fata prietenilor.Nu mi se pare corect, ea este macinata in suflet cand vede ca pe cel care l-a iubit cel mai mult, acum ii spune cuvinte ce atarna greu si in fata prietenilor. El se simte ranit si inselat si totusi o iubeste. Vrea probabil sa-i dovedeasca ca nu e bine fara el, umilind-o cum zici tu ca o face. Dar nu va ajunge nicaieri facand gesturi de acestea. El trebuie sa-i dovedeasca ca o iubeste cu gesturi tandre, nu ranind-o unde o doare cel mai tare. O sa puna pica pe el si nu o sa mai vrea sa-l vada.
Intr-adevar e de apreciat faptul ca acest tanar la doar 21 de ani iubeste cu foc o adolescenta de 14.
Bafta:*:*::*

| maria ;x explică:

Stiti care e partea cea mai nasoala? Ca ea este foarte timida si nu imi spune mie daca mai ar vrea sa se impace cu el chiar daca ne cunoastem de-o viatalove struck si e prietena mea cea mai buna si o iubesc love struck...Stiu ca ei inca se iubesc pentru ca se vede>si stiu ca povestea lor e frumoasa v-am spus-o doar in cuvinte dar daca vedeati... day dreaming
Si mai e nasol, ca el o facea sa se simta prost de fata cu toti prietenii nostri sigh
Voi a-ti mai vazut baiat la 21 de ani sa planga pentru o fata de 14...si nu e din ala (prost) a avut multe prietene

| ---koko--- a răspuns:

Salut.Incearca sa vorbesti cu ei separat sa vezi ce parere are fiecare despre acea relatie, daca ei se iubesc reciproc cum spui tu o sa existe seansa de a fi impreuna, cheamai pe amandoi undeva fara ca ei sa stie de prezenta celuilalt si incearca sa vorbesti cu ei dupa un timp lasa-i singuri o sa isi dea seama cat de mult se iubesc si o sa isi mai acorde o sansa unul celuilalt.

| sellyyy a răspuns:

Pai sincer, cel mai bine face ce zice inima ei. daca il iubeste dar nu-l poate ierta atunci mai bine las-o sa faca ce crede ea mai bine. uneori injuraturile astea poate face un rau cuiva care nu mai poate fii iertat.mai bine spune-i sa se mai gandeasca si sa faca si ii spune inima, sa-si recunoasca sentimentele.winking. dai funditSsa plzz?

| proffessor a răspuns:

Intereanta poveste! Trebuie sa existe respect reciproc. Stii ce e cel mai neplacut? Ca respectul nu se impune, se dobandeste...happy
Sfat: sa analizeze situatia cum trebuie si sa ia amandoi o hotarare...big grin