| maria ;x a întrebat:

am o prietena care are aceeasi varsta ca si mine:15 ani
Vara trecuta a fost cu un baiat(unchiul meu)mai mare decat ea cu 7 ani deci el are 21 de ani (poate va mirati dar a fost dragoste 100%). Au fost impreuna 5 luni in care s-au iubit foarte mult totul fiind frumos pana la un moment dat: El avea sa plece in Spania, ea avea sa se schimbe uitand de ToT ce a fost frumos dar cred ca avea tot dreptul sa se schimbe intr-un fel.
El, cand a venit din Spania astepta cu sufletul la gura sa o sarute(mai pe scurta sa fie din nou cu ea doarece au hotarat sa puna pauza cat timp el este plecat)Cand a ajuns in tara si am fost sa il vedem ea era complet schimbata, facandu-l sa planga... s-a rugat de ea sa fie din nou impreuna ceva timp,(deoarece o iubea enorm si acum la fel) dupa ceva timp s-au impacat dar el o injura din orice si se comporta urat.Pana la urma s-au despartit.Chiar si acum o iubeste dar nu mai pot avea o relatie deoarece ea nu il mai poate ierta pentru tot ce a facut (poate unii dintre voi o sa ziceti ca atat timp cat o injura nu o iubea dar eu nu cred ca este adevarat ) app mentionez ca si ea mai tine la el chiar daca nu recunoaste si nu ii arata. Voi ce sfat ziceti sa ii dau? plss dau FunDiiiii`:X

Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

Daca iubitul tau te-njura odata si-l ierti, de injura iar si iar. Il ierti la nesfarsit sau il lasi dracu'? Doresti o relatie in care sa fi respectata si iubita sau o relatie in care sa fi injurata si jicnita? Dupa ce tragi o concluzie din raspunsurile la intrebarile mele, atunci poti merge cu un sfat la unchiul tau, spunandu-i : "pune-te in locul ei, imbecilule, tu ai mai fi in stare sa ierti!?" Eu stiu ca persoanele care iubesc fac unele concesii pentru a merge relatia, dar ceea ce face unchiul tau nu vadeste iubire, ci mitocanie.

14 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu cred ca e dragoste intre ei!

Amandoi se afla in etape diferite de viata, plus ca fata e inca imatura la varsta ei!

Cred ca el isi doreste prea multe de la ea; lucruri pe care n-o sa le primeasca!

Le e mai bine despartiti, cel putin deocamdata!

| Vizitiul a răspuns:

Pardon, jignita.

identitate
| identitate a răspuns:

Nu reusesc sa ma prind. Daca tot stii totul atat de bine si ce iti spun ceilalti nu e corect, de ce nu le dai sfatul pe care il consideri potrivit?!
Un sfat care sa-ti sune tie bine...

| Farcas a răspuns:

Parca ai mai pus intrebarea asta odata, in fine.Eu cred ca unchiul tau nu o iubeste sincer, doar tine la ea sau se simte atras.Adica ce dragoste poate sa simta un barbat de 21 de ani pentru o adolescenta de 15 ani? Sa fim seriosi. un barbat la anii lui isi doreste si are deja alte pretentii : sex, satisfacerea unor nevoii, poate chiar intemeierea unei familii.crezi ca prietena ta iar oferi toate astea la varsta ei?
Nu vreau sa te dezamagesc sau sa crezi ca sunt rautacioasa dar asta e parerea mea; cei doi sunt atrasi unul de celalalt (poate din cauza frumusetii) dar de aici pana la iubire mai e cale lunga. Poate cel mai bine ar fi ca unchiul tau sa o lase in pace, totusi prietena ta e minora iar unchiul tau poate fi tras la raspundere. Fata trebuie sa isi termine scoala mai intai, pe cand unchiul tau isi poate intemeia deja o familie.

| Farcas a răspuns:

Scuze ca raspund iar dar poate ai dreptate.Nu am de unde sa stiu daca o iubeste sincer dar iti pot spune sigur ca in 5 luni de zile nu ajungi la iubire adevarata nici sa vrei, altadata iti i-a si o viata.Deci pana acolo mai e mult lung, si un baiat care isi iubeste partenera o respecta in niciun caz nu o injura sau se poarta urat.Acum.asta e parerea mea, fiecare cu a lui

| mariamarybu a răspuns:

Toti oamenii se mai schimba! nu cred ca unchiul tau o iubea cu adevarat (cred)! daca ar fi iubto din toata inima lui n-ar fi parasto plecand in spania! poate ca acolo a avut si alte relati si cu alte femei! te-ai gandit la asta?

| adelle23 a răspuns:

Ce conteaza? isi poate face scoala in particular si poate fi cu orice baiat vrea ea, doar sa nu regrete.Ca sfat nu stiu, ar fi bine ca amandoi sa isi impartaseasca propriile sentimente si sa nu se mai ascunda in spatele orgoliului. iar diferenta de varsta nu se va mai vedea in curand. Succes!

| adelle23 a răspuns:

Doamne, primesc " stupid " Ca imi exprim parerea. Ce oameni! daca voi judecati faptul ca omul ala a plecat in Spania, dar v-ati gandit ca s-o fi dus acolo ca sa castige un ban? ce treaba are una cu alta? In Spania nu a stat o viata intreaga, o fi dus-o prost in perioada aceea cu banii si din cauza asta a plecat, dar asta nu inseamna ca daca a plecat, nu a iubit-o happy... si acum repede, sariti cu stupidwinking

| adelle23 a răspuns:

@anNa : nu am afirmat ca mi-ai dat tu "stupid" vbeam de ei, oamenii, adica la plural! nu ziceam de tine...ci de utilizatori :-).

| maria ;x explică:

Credeti-ma ca nu nu prea vreau sa se impacewinking dar tin mult unul la celalalt...Stiu ca am mai pus intrebarea inca o data dar vroiam mai multe pareriwinking
`Timea` nu ai de unde sa stii daca o iubeste sincer...
In spania credincios nu cred ca i-a fost, dar in acest timp cat a fost plecat ne suna vorbeam pe mess si toate cele.Nu stiu ce sa cred, eu i-am zis sa nu se mai impace cu el.nu are rost, sa-si vada fiecare de viata lui ca asa e cel mai bine...happy

| maria ;x explică:

Adelle23 eu nu ti-am dat stupie, e un raspuns folositor...cine imi lasa si mie un id pe privat sa vb pentru ca aici nu prea ne intelegem...
Thealchemist pe ce lume as putea sa ma credraised eyebrows eu zic doar ce se intampla... daca vrei sa citesti si sa ma ajuti si pe mine intr-un fel bine... daca nu wave si kiss
mersi pentru raspunsuri all kiss

| maria ;x explică:

Aaa...si app credeti ca s-a dus in Spania de placere? S-au s-a dus in Spania special sa o insele?laughingoh go on sa fim seriosi...winking

| maria ;x explică:

Ok adelle23 kiss mersi pentru raspunsurikiss

| thealchemist a răspuns:

Deci, dragoste adevarata intre 2 oameni, unul de 15 si celalalt de 21? sincer, pe ce lume te crezi? daca te porti urit in general cu o fata inseamna ca nu o iubesti, daca ai 21, ea 15 si o injuri, nu stiu exact cum se cheama, dar daca ai inceput relatia cind aveai 20 cu un copil de 14 ai probleme mai mari decit injuraturile. iar tu ce stii din ce a facut unchiul tau in Spania? crezi ca i-a fost "credincios"? tu zici ca vrei sa ii dai un sfat, dar eu cred ca esti prea implicata, de partea unchiului ca sa fiu mai exact, daca putea fi vreo indoiala de care parte e foarte clar ca esti. deci mai bine nu zici nimic, pentru ca la virsta ta toate fetele au ca ideal sa isi depaseasca restrictiile legate de virsta, sau ce ar fi normal pentru ele dupa standardele societatii, dar cind vei avea tu 21 ani iti vei da seama ca relatia lor nu era normala. iar a injura un copil nu este exact definitia unei persoane de incredere, ca sa nu mai pomenesc de ideea de a fi "impreuna" cu o fata de 14 ani. sorry, dar pina la 17, uneori chiar 18 ani, si tu vei fi doar un copil, deci nici tu nu poti da sfaturi, doar sa intelegi ca unchiul tau nu e genul caruia sa ii prezinti prietenele tale.