| AnonymuSest a întrebat:

In viata facem multe greseli oare asta e o greseala sau poate chiar a meritat-o!

De ceva timp m-am certat cu prietena mea, relatia cu ea nu tinea mai mult de 2-3 zile, acum ultima data a durat o saptamana, in care s-au intamplat multe!
Intr-o seara am iesim impreuna cu ea si cu inca o prietena si am stat ceva timp., dupa ele mi-or spus ca merg acasa ca se simt rau ca sunrt obosite, prosti, dar prietenii mei cei mai buni, mi-au spus ca acum am vb cu unu si o zis ca merge acolo la bancs X sa se intalneasca cu ele., eu am aflat si am plecat pana acolo, dar am sunat-o pe prietena ei sa vad unde-i si mi-a spus tot si iubita mea era cu ala pe banca, dar prietena ei mi-a iesit in fata asa cum i-am cerut, eu, atunci am reactionat posibil bine sau rau, si m-am dus si i-am dat o palma!
Acum regret pentru asta, sa fi facut o greseala., dar cu timpu' mi-am dat seama ce fel de fata este, si ce vrea de la viata! Oare am facut o greseala sau asta merita? Ce ziceti? Ati proceda la fel? Intr-un fel poate ca e bine., poate a inteles ca eu nu-s covorul ei sa calce pe mine cand doreste!

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai facut bine ca iai tras o palma, daca dadeai cu pumnu era rau, toate sant asa panarame. Un exemplu iti dau cum fac prin Italia si Spania se casatoresc apoi cand fac copilul divorteaza sa ramana cu casa si pensia alimentara iar barbatul sta boschetar, viitorul promite multe sant sigur ca va iesi femeia robot care face de toate in casa pe curent electric

NOname
| NOname a răspuns:

1. Femeia nu e proprietatea ta. Nu îi poţi dicta ce să facă şi cu cine. Iar având lângă ea un puştan slab, frustrat şi ranchiunos, nici nu e de mirare că îşi explorează posibilităţile. Nici nu văd de ce cineva s-ar opri la tine.

- http://www.tpu.ro/......u-varf-si/

- http://www.tpu.ro/......-ms-funda/

2. Violenţa fizică şi pornirile de animal turbat, disperat şi tont nu îţi fac cinste.

"Oare am facut o greseala sau asta merita? Ce ziceti? Ati proceda la fel?"

Da, ai făcut o mare greşeală.
Ca să procedez la fel, ar trebui să fiu lobotomizată.

| AnonymuSest explică (pentru NOname):

Sunt animal "turbat" pentru ca unele fete ca tine ma scot de pe fix! Ce vrei sa faca daca asta mie firea., poate am fost si obosit am consumat si putin alcool, bpoate asta o dus la acea palma! Dar fata aceea merita un milion de palme!

| NOname a răspuns (pentru AnonymuSest):

Atunci de ce ne-ai mai cerut părerea, dacă în sine ta deja ai semnat verdictul: "merita un milion de palme, nu una"?

Nu aşa se poartă cineva care se simte - şi ar trebui să se simtă! - vinovat. Nu văd regret, ci doar jalnice scuze, pe care ţi le găseşti.

Sau sperai că ţi se va da dreptate şi ţi se va spune ce băiat bun eşti că ai lovit o fată?

Sorry, Anonymus, dar, în ochii mei, cineva care gândeşte şi se poartă ca tine, este un om slab, nedemn şi nu merită nicio femeie (până nu învaţă cum să trateze una).

Încearcă să-ţi rezolvi problemele şi altfel, nu doar cu pumnul (de aia ai chestia aia de pe umeri)!

Dacă, din exces de zel, o omorai, nu te-ar fi scăpat de responsabilitate legală şi morală "asta mie firea".
Învaţă să te controlezi!

| AnonymuSest explică (pentru NOname):

Am control destul, mersi ca-mi porti de grija, nu iti sunt contra ce-mi spui, stiu si eu ca n-am facut un bine, dar atunci pe moment m-am simtit invingator, cred ca asta a fost singura cale prin care sa ma evite ea pe mine, deoarece m-a luat de fraier, eu nu suport chestia asta, iti vine sa crezi toate mie mi se aduna, acum am vazut-o pe o fosta iubita is prieten cu iubitul ei si nu sh din gelozie mi-a facut-o mi l-a lins pe ala in fata! Ce dracu ii cu mine, ma afecteaza tot...

| ywar a răspuns:

Invata 2 lucruri:
1. sa iti stapanesti nervii si pornirile animalice. Asta iti va folosi pe mai departe.
2. sa scrii cu punct si propozitie noua. Nu te poti exprima asa cum vrei tu in scris dupa cum o afci in limbajul curent. Dar si in limbajul curent te mai opresti sa respiri si mai faci cate o pauza.
Multa bafta si nu le mai pali, desi uneori poate ar merita.

| AnonymuSest explică (pentru ywar):

Pai eu am scris fraze big grin. laughing)o

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori, fetele se plictisesc de iubitii lor, insa socializand cu altcineva, nu cauta neaparat aventura si sex, ci doar sa se inveseleasca, ori pur si simplu fiecare baiat era pentru ea, un posibil viitor prieten, era dreptul ei sa aleaga.
Nu a avut curajul sa-ti spuna cu cine se intalneste din cauza ca te-a citit dinainte ca poti avea reactii nepotrivite si ca esti gelos.

Dupa greseala pe care ai facut-o, daca nu s-a culcat cu tine, ai pierdu-o definitiv, si-a pierdut increderea in tine si faptul ca in viitor, s-ar simti protejata alaturi de tine.
Sper sa inveti din trecut, altfel risti sa repeti totul, dar cu altcineva, bafta multa, ca ai nevoie.

| Alicezzz a răspuns:

Dragule, eu am 26 de ani... si asta spune multe, experienta nu se discuta! Dar, ce pot sa iti spun este ca nu tr sa o lovesti, o palma este prea mult pentru o femeie! Daca vrei sa nu ti se duca vorba ca esti un batausi si daca vrei ca pe viitor sa se mai uite vre o fata la tine, ai face bine sa te stapanesti si asemenea episoade sa nu se mai repete! Stiu ca orgaliul barbatesc este puternic, furia mare dar invata sa te controlezi indiferent de situatie! Pana la urma fata nu era pe numele tau ca iti permiti sa i dai o palma, acum faptul este consumat! Ca si un sfat, eu in locul tau daca aflam ca se intalneste cu altul, mergeam acolo frumos la bancaX, y, z si era mai frumos sa ii adresezi niste cuvinte ignorante, de o ustura si o facea sa se simta ca nu are respect fata de tine si relatia voastra, crede ma ca o situatie tratata asa cum trebuie cu zambetul pe buze si cuvinte taioase face cat 1000 de palme! Acum eu nu te judec, ai facut o sub impulsul furiei. faptul este consumat! Nu ai cum sa mai fii cu ea si nici nu cred ca iti mai doresti! Nu esti presul si nici covorul cuiva, dar ti am spus cum as proceda eu in locul tau! Asa ca bafta pe viitor!winking

| Floricikmov a răspuns:

Nu mi se pare normal sai dai o palma bine ai reactionat la nervi, mai ales ca ai fost cu nervii la pamanat. Ar fi trebuit sa vorbesti cu ea renuntai la relatie sau va intelegeati voi cumva, nu trebuiai sa o lovesti.

| Andrada0025 a răspuns:

Ca de inceput: nu da niciodata intr-o femeie! Orice ar fi facut! Eu zic sa-i da-i pace si cauta-ti una care sa te iubeasca! O dureamai rau daca ii dadeai papucii! Acum nu mai conteaza fapta-i consumata! Nu e de tine, o relatie trebuie sa-ti aduca bucurii si impliniri.
Sa fii iubit! happy

| Rebeka88 a răspuns:

Esti baiat si nu este bine sa lovesti o fata, daca crezi ca inca poate fii ceva intre voi sun-o cereti scuze si intreab-o ce facea cu el pe banca

| Mara570 a răspuns:

Niciodata nu lovi o femeie! Poate ca nu ai inteles despre ce era vorba! În plus eu sunt fata aia

| AnonymuSest explică (pentru Mara570):

Zimi cateva detalii! Cum ma cheama in realitate, numele surorii mele... ca sa vad daca tu esti!