| Secsitive a întrebat:

Am o problemă.
Am 17 ani jumătate, sunt împreună cu prietenul meu de 9 luni, el are 18 ani, suntem în aceeași clasă, a 12-a, stăm în aceeași bancă.
Anul trecut, în clasa a 11-a am fost foarte buni prieteni, ieșeam oriunde, peste tot, noi doi, când făceam practică într-un magazin comercial împărțeam totul, ca doi frați. Atunci era îndrăgostit lulea de mine, dar eu nu. eu aveam prieten, și eu sufeream după acel băiat, dar lui nu-i păsa. Ei bine, într-o seară am purtat cu el o conversație pe wapp,mi-a mărturisit totul, mă iubea (el așa spunea, eu știu că nu are cum thinking ), și eu i-am zis că "dragostea cu sila nu se poate ", ei bine. aceste cuvinte l-au rănit mult, a suferit și încerca să mă uite, dar nu a reușit. După ce am terminat clasa, am fost la mare amândoi, cam în același timp, bineînțeles cu părinții. Cât am stat la mare, ne-am purtat de parcă am fi fost împreună, dar nu ne pupam și nici nu ne țineam de mână, a fost ceva. ei bine, după ce ne-am întors, în următoarele două zile, s-a întâmplat să ne cuplăm. El venise de la muncă rupt și transpirat, doar ca să mă vadă, și înainte să urce în autobuz, ne-am sărutat. Am rămas șocată, îmi bătea inima groaznic de tare. Iar acum în prezent, s-a schimbat. Eu îl iubesc foarte tare, el nu știu ce păzește. Acu' 2 zile am purtat o discuție mai *aprinsă. Mi-a spus că nu mai are pentru mine sentimente profunde, ca atunci când era îndrăgostit de mine. Acuma are doar sentimente. Am avut diverse certuri și contraziceri. dar am trecut peste. M-a făcut să-l iubesc foarte mult, e primul băiat căruia i-am dat toată încrederea, țin ca la ochii mei din cap. Pentru el am fost prima și invers. El nu mai e așa afectiv, ca în trecut. La școală ne vedem, stăm, râdem, dar nu ne arătăm iubirea pentru că nu vrem să părem obsedați unul de altul sau nu ne pupăm atâta, gen spălări laughing). doar vineri după școală, stăm împreună, ne purtăm ca doi copii, se poartă frumos, mă drăgălășește, etc. Nu știu ce să înțeleg. eu sunt genul care vrea afecțiune :C, sunt gemeni. El e săgetător. thinking laughing. Mi se pare că scârțâie relația, și nu vreau să se sfârșească sad, e un băiat super, de nota 10. Îl iubesc mult sad. Sunt genul care pune foarte multe la suflet. sad. El vrea să schimbe ceva în relația asta, vrea să fie ca înainte. Dar numa eu îmi dau interesul, îi scriu mesaje drăguțe și frumoase, îl alint și el îmi răspunde cu o inimioară. Și nu-mi pică bine. I-am spus că trebuie să vină interes din ambele părți, pentru că eu nu pot. Mi-a spus că el face ce-i dictează creierul, inima i am sfâșiat-o acu 1 an. Eu am acei fluturași și molii și ce-o mai fi. Iar el nu, din cauza mea.
Chiar nu știu ce să fac! crying. Nici el nu vrea să dea cu piciorul în relația asta, pentru că e bazată pe iubire. Mi-a spus că timpul le va rezolva pe toate. Eu chiar nu știu ce să fac crying sad, help meee. Niște sfaturi mi-ar fi de folos. Nu vreau să-l pierd. Rar mai găsesc un băiat ca el. Tot ce văd în ziua de azi sunt băieți care umblă după cu*ve. Ce-ar trebui să fac? sad.
Heeelp puppy dog eyes sad
Dau fundă love struck

2 răspunsuri:
| Atotstiutorul a răspuns:

Simplu, NU renunta!

| ubox7007 a răspuns:

Istoria nu va uita pe vinovati si vinovati suntem cu totii: unii, pentru ca am tacut. Altii, pentru ca am gresit. Cu totii, pentru ca am suportat.

Acesta este un citat, care cred eu ca o sa te faca sa intelegi ceea ce inteleg si eu, ci ca toti platim pentru ceea ce facem si ce nu.