| Ale0101 a întrebat:

Am o problema! Am inceput sa fim " prieteni cu beneficii " fara sa vreau, problema e ca am ajuns sa imi placa prea mult de el...el are o relatie de un an si ceva cu o fata. Ce sa fac? sad As vrea sa renunt dar nu pot, ne intelegem foarte bine...nu vreau sa fiu rea, dar mi-ar place intr-o zi sa inceapa sa aiba si el sentimente pentru mine. Stam in acelasi camin la facultate.

Răspuns Câştigător
| 1ding a răspuns:

Cu siguranta are probleme cu prietena lui altfel nu ar fi inselat-o. Dar trebuie sa iei in considerare faptul ca ea oricum este mai importanta decat tine pentru el, chiar daca va intelegi bine, altfel ar fi parasit-o de mult. Stiu ca este foarte greu, dar sfatul meu e sa te retragi. In cazul in care iti convine doar prieteni cu beneficii ok, dar nimic mai mult. Daca ar fi vrut sa fie ceva mai mult, in primul rand nu ar mai fii fost cu ea la ora actuala. Totusi, fii curajoasa si vorbeste si cu el si explica-i situatia. Spune-i ca ai vrea ceva mai mult si vezi cum reactioneaza. Eu cred ca sansele sunt slaba dar macar stii ca ai fost sincera si ca ai incercat. Ai grija de tine!

6 răspunsuri:
| federerdinamo a răspuns:

Cunosc sentimentul, doar ca in "prietenia" pe care o am eu cu baiatul respectiv are si el sentimente pentru mine. Te-ai gandit vreodata ca nu incearca o relatie pentru ca ii e frica sa nu stricati prietenia frumoasa pe care o aveti?
E normal sa dezvolti anumite sentimente pentru persoana respectiva vorbind si petrecand timp mai mult cu el. Ai incercat sa ii spui vreodata sentimentele tale pentru el si sa il intrebi ce are de gand sa faca cu relatia lui? Incearca, macar poate vei fi mai linistita dupa ce ii vei spune ce simti.

Bafta! :*

| SkyPilot a răspuns:

Ceea ce esti acum vei fi pentru el intotdeauna intr-un fel sau altul. Daca vei fi vreodata "prima", isi va gasi si o "a doua" si vei gusta si tu din ceea ce ii oferi "prietenei" lui. Ce sa te sfatuim? Stai si asteapta sentimentele!

| NameHarris a răspuns:

Pai normal ca va incelegeti foarte binewinking ia nu mai fiti prieteni cu benefici vezi cum se va comporta cu tinewinkingiti spun eu va afla tot caminul ce s-a intamplat si o sa isi bat joc de tinebig grin

| Green66 a răspuns:

Vine la tine numai când nu primește de la prietenă ceea ce-și dorește, te folosește și tu nu ti-ai dat seama, ba mai mult îl și iubești. Are o bilă albă de la mine băiatul ăstabig grin

| Leerix a răspuns:

Normal ca ai o problema! Ce fel de persoana esti tu incat ai acceptat lucrul asta stiind ca el are deja pe cineva? happy Cu siguranta nu ti-ar fi placut sa fii tu in locul iubitei lui! Si chiar daca vei reusi sa-i desparti, intr-o buna zi iti va face si tie la fel, te va insela si pe tine cu o noua "prietena".

| SerenaSmiley a răspuns:

Poti sa ii spui intr-o zi sentimentele tale pentru el, poate si el are si se intreaba daca e sa le spuna sau nu.