| IoanaPuppy31 a întrebat:

De ceva timp vorbesc cu un baiat. El are o relatie la distanta si nu se vede cu tipa respectiva decat foarte rar, sa spun asa, odata la o luna. Ne intelegem bine. Problema e ca el vrea sa fim "prieteni cu beneficii" si eu am sentimente pentru el. Ce sa fac?
Ar fi ok sa fim "prieteni cu beneficii"? Oare o sa se ajunga la o relatie?
Ofer fundita pentru un raspuns complex si bine gandit.

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Depinde; probabil că nu, dar omul cât trăiește, speră.
Dacă relația hai să-i zicem „oficială" a avut și o perioadă când nu era la distanță, iar partea asta cu distanța e doar temporară, sunt slabe șanse să obții mai mult decât ceva sex (sper că de calitate) din partea lui.
Dacă însă cealaltă relație e ceva de genul „ne-am cunoscut on-line și acum o mai ardem și live din când în când" ai mult mai multe șanse de a-l apropia de tine oferindu-i sex. Dar sfatul meu ar fi totuși să nu pui (prea mult) suflet. Nu de alta, dar dacă nu merge, o să te cam doară.

| IoanaPuppy31 explică (pentru mihai69):

Multumesc mult pentru raspuns..chiar m-ai ajutat. O sa incerc sa vad daca merge, deocamdata il descopar.

| mihai69 a răspuns (pentru IoanaPuppy31):

Cu plăcere. Sper să reușești.
(Evident, țin cu el, ce credeai?!? tongue dar până la urmă ar putea fi bine pentru amândoi)
Baftă multă!

| IoanaPuppy31 explică:

Nu, doar afectiune