| rcristi00546c a întrebat:

Buna, am o problema, capul tenisului meu nu il pot decalota, doar un pic este acoperit de piele, cum pot sa il decalotez sa iasa tot capul? Mi se decalotează doar un pic! Am tot încercat să îl decalotez dar doare foarte tare! Dacă ați avea un raspuns m-ar ajuta foarte mult, am mai citit pe net despre fimoza, dar eu nu cred ca am fimoza deoarece mi se decalotează un pic! Va rog daca aveti răspunsuri sa ma ajutati ar fi o mare placere, dau funda celui mai bun răspuns!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Decat tenisi, mai bine iti iei adidasi.

| Violleta2022 a răspuns:

Baiete, sa-ti traduc:
Tenis - este un sport
Penis - este un organ masculin
Decolteaza - este un proces de decupare a unei haini/rochii, pentru femeie (ex. decolteu).
Decaloteaza - este un proces manual prin care se trage pielita penisului inapoi.

In ce te priveste, pana inveti sa vorbesti si sa-ti ajustezi vocabularul, nu poti sa-ti spun decat DA, ai fimoza, atata vreme cat penisul in stare erecta, nu se poate decalota.
Un MEDIC UROLOG poate sa te ajute in situatia in care esti.
Totul se rezolva in 10 minute, la un cabinet privat.

| Emilian65 a răspuns:

Pentru problema pe care ai prezentat-o mai sus, consulta un medic urolog. El este in masura sa-ti dea sfaturi folositoare.

| danutzu96 a răspuns:

Se recolteaza tenisul? Ce se decolteaza (sau decloteaza)? Daca este cum spui tu, du-te la medic imediat ce se termina perioada asta.

| rcristi00546c explică (pentru danutzu96):

Deci nu pot sa imi decolteaz bine penisul! Nu stiu ce sa fac! Autocorectorul e de vina ca am scris greșit! Dacă ma poti ajuta cu un raspuns as fi mulțumit.

| whatisthis19 a răspuns:

Mai bine iți iei adidași

| Killa3463 a răspuns:

Daca nu tii se decaloteaza indicat ar fi sa vizitezi un medic!