| tresselle a întrebat:

.am o problema..de care nu pot sa scap..defapt un complex f mare! o asimetrie f vizibila la sani.Si asa nu sunt f inzestrata.adica port 75 la sutien, si ca si cum asta nu ar fi de ajuns...e si asimetria.mi-e f rusine sa ma dezbrac in fata iubitului meu.si-a dat seama de asta, suntem impreuna de putin timp, am avut contacte sexuale dar fara a ma dezbraca in partea de sus.mi-am dat seama k a observat k imi e rusine de sanii mei deoarece cand ma schimb de haine mereu sta in spatele meu. poate ca a si vazut cate ceva.dar nici nu stiu cum sa ii spun..sau ce sa fac.sa nu zic nimic si sa las sa vada? momentul acela va fi penibil pentru mine.

6 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

In primul rand, absolut toate femeile se confrunta cu problema asta!
In al doilea rand, iti poti da seama foarte usor ca tu te-ai cam grabit cu relatiile sexuale. Inainte de asta ar fi trebuit sa discuti cu el si sa ii spui ceea ce te framanta. El, daca te iubeste, ar fi trebuit sa te incurajeze, spunandu-ti cat de mult ii place corpul tau exact asa cum e! In stadiul in care ati ajuns voi ar fi trebuit sa dispara orice teama de genul asta! Discuta cu el si vezi ce iti spune, ce parere are el despre asta. Eventual poti sa imi trimiti un mesaj privat dupa daca doresti (si crezi ca te-am ajutat, dar si ca ca as mai putea sa te ajut).

| tresselle explică (pentru DeeaMarry):

M-am cam grabit cu relatiile sexuale? nu stiu daca e chair asa...adica a asteptat dupa mine 2 luni ca sa ii devin iubita...

| DeeaMarry a răspuns (pentru tresselle):

Si dupa cat timp de cand ati decis sa aveti o relatie ati avut si relatii sexuale?
Chiar tu ai spus ca sunteti impreuna de putin timp.
Nu o lua in nume de rau, pur si simplu asta cred ca e cauza pentru care nu poti sa treci peste acest complex in fata iubitului tau. Cel putin pentru mine asta ar fi.
Crede-ma ca o discutie cu el pe tema asta(sau chiar mai multe, daca simti nevoia) o sa te ajute foarte mult si o sa vezi ca nu o sa iti mai faci atatea griji in privinta asta.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Nu are de ce să-ţi fie ruşine sau să fi "complexată" din această cauză ( asimetria sânilor ) - acest aspect este DES întâlnit la majoritatea felelor, deci nici pe iubitul tău NU are de ce să-l deranjeze!

Sunt FOARTE rare cazurile în care fetele care au sânii aproape simetrici!

Prietenului nu trebuie să-i zici NIMIC despre acest aspect, DOAR să nu mai ai o reţinere în a te dezbrăca în faţa lui!

Cel mai potrivit ar fi ca atunci când faceţi dragoste să te dezbraci complet ( deci şi în sus ) şi să-l laşi să observe tot ce vrea ( fi SIGURĂ că nu va fi dezamăgit ) şi să-ţi dezmierde sânii liniştit ( în cadrul preludiului actului sexual )!

Ai să vezi că TOTUL va fi OK!

| Ella3133 a răspuns:

75 a.b.c?
sa stii ca absolut normala chestia asta...

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Nu este nimic anormal in asta, crede-ma. Nici eu nu am sanii prea simetrici si am 15 ani si stiu ca situatia se va remedia şi nu sunt complexata.Nu ar trebui sa te ingrijoreyi, apropo, in ce consta aceasta asimetrie