| Sara2 a întrebat:

am o problema, de fiecare data cand fac dragoste am senzatia ca am ramas insarcinata si iau postinor imediat, (chiar daca ne protejam cu prezervativ), nu stiu ce sa fac sa scap de teama asta, oare sa consult un psiholog?

6 răspunsuri:
| Psihoyounger a răspuns:

Da, raspunsul se afla in intrebare. Ai putea consulta un psiholog, nu ar strica deloc. Probabil te temi atat de tare de o sarcina, in cat o simti si unde nu e.

Psihoyounger

| Sara2 explică:

Asa fac il si verific eu ca sa fiu mai sigura si tot degeaba

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Esti prea complexata de chestia asta... daca totul e in regula n'ai de e sa-ti faci griji...ai mare grijatongueostinor e recomandat sa'l folosesti de cel mult 2 ori pe an @alinutza ...iti poate da ciclul peste cap de nu mai stii ce e cu tine...ai grija si nicidecum sa nu mai iei pastila de a doua zi straight face

| orkide a răspuns:

Pe langa psiholog, ai putea sa mergi si la un ginecolog sa-ti dea anticonceptionale, poate te vor ajuta sa te simti mai in siguranta. Si nu mai lua Postinor asa des, ca-ti da tot organismul peste cap. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu treci pe anticonceptionale, sunt cele mai sigure...

| stkwarrior a răspuns:

In cazul folosirii prezervativului ai putea foarte bine sa iti rogi partenerul sa il verifice (eu cel putin asa fac dupa o actiune sexuala, ca nici mie nu imi trebuiesc copii asa devreme). Daca totul e ok.si la locul lui.nu mai e cazu de pastila.si cu timpu poate scapi de teama.