| outlandish a întrebat:

Am o problema destul de serioasa. In ultimul timp, imediat dupa ce am orgasm mi se declanseaza ciclul. Cateva zile am un fel de secretie maronie..mai mult niste vinisoare de sange, dupa care mi se declanseaza ciclul normal. Am auzit ca ar putea fi vorba de o dereglare hormonala. Ar mai putea fi alte cauze? Poate fi evitat tratamentul hormonal? Imi este foarte frica de repercursiunile pe care le poate avea un asemenea tratament. Multumesc

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In primul rand trebuie sa fii consultata de un medic ginecolog deoarece este singurul care iti poate oferi un raspuns corect, autorizat.Mai mult ca sigur este vorba de o dereglare endocrin hormonala al carui tratament sepoate face doar prin utilizarea unor hormoni ce se pot stabili doar prin investigatii amanuntite. Teama de posibilitatea aparitiei unor repercursiuni in urma folosirii unor tratamente pe baza de hormoni este nejustificata. Multa sanatate.