| PainT a întrebat:

Am o problema intr-o veche relatie. Trecem direct la subiect. Fata, inainte de o relatie cu mine, a avut o alta relatie unde unu' si-a batut joc de ea. La 2 saptamani, m-am combinat cu ea. Dupa 2 saptamani, imi spune ca dupa relatia anterioara, nu crede ca mai poate avea o relatie in momentul acela de fata. Si ne-am certat, am jignit-o foarte tare si de fapt mi-a zis ca ea iubeste pe altcineva. Un prieten foarte bun de-al meu.

Dupa 2 zile, am iesit cu prietenul acela in oras si am sunat-o, l-am pus pe el sa vorbeasca. Mi-a inchis telefonul si a zis ca nu are ce vorbi cu acel prieten thinking

Faza e ca mie imi place de ea si as vrea sa imi spuneti un mod prin care as putea recuceri-o... FUNDALOAIE :*

Răspuns Câştigător
| anidaa a răspuns:

Buna. Parerea mea e ca trebuie sa vorbesti cu ea deschis...sa ii spui ce simti si sa nu o jignesti. Sa fi sincer cu ea si ea sa fie la fel de sincera cu tine astfel incat sa stii daca poti sa ai o relatie cu ea si daca ei ii place de tine sau de altcineva.

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ai dat-o in bara destul de rau, mai ales ca prin reactia ta i-ai dovedit ca avea dreptate, adica ca nu poate sa aiba o relatie in momentul de fata.
Pentru ca sa o recuceresti, iti trebuie acum sa fii rabdator, atent, afectuos, adica total altfel decat te-ai dovedit a fi. Cam imposibil asta.

Răspuns utilizator avertizat
| PainT explică:

Treaba cu jignirea a fost pentru minciunile care mi le spusese inainte. Adica imi putea spune inainte ca nu poate avea o relatie cu mine. Ne cunoastem de foarte mult timp. Si mi-a mai spus ca tine foarte mult la mine, dar nu stie in ce fel. Ca la un prieten sau ca la un iubit I don't want to see. Help