| LaviniaLavinitutza a întrebat:

Am o problema... mie imi place un baiat si cred ca si lui ii place de mine, dar ce ar trebui sa fac ca sa fim impreuna... totusi mi-e rusine sa ii spun in fata pentru ca pana la urma el ar trebui sa faca pasul asta, nu?

Răspuns Câştigător
| seby8873 a răspuns:

Pai daca iti place mult de el nu astepta pana la sfantu csabi sa faca el pasu pentru ca nu o il va face mai ales daca te place de mai mult timp. Chestia e ca sa il cunosti si tu destul de bine incat sa iti poti permite sa faci primul pas, iar daca el te place atunci ar cam fi in stare sa iese cu tine si la 3 noapte daca il chemi. Poti sa il chemi cu tine pana in ce sa zic centru orasului sau intr-un cartier vecin sau pe unde stai tu zi ca ai treaba pe acol si spune-i sa vina cu tine apoi ii vei vedea reactia. Poti repeta asta de maxim 2 ori iar daca decurg bine treburile puteti sau poti trece mai departe. El daca e timid are nevoie de asa zisa baza ceva de care sa fie sigur, daca tu incepi sa vorbesti cu el si sa il inviti in tot felul de locuri si sa fiti prieteni, el se va obisnui cu tine iar tu vei fi siguranta lui si dupa cum zice zeita Andra - inevitabil va fi binebig grinwinking

6 răspunsuri:
| larya234 a răspuns:

Stiu cum e, sa astepti sa faca altul primul pas..si inteleg ca tu crezi ca baiatul trebuie sa faca primul pas, dar cred ca ar trebui sa-i dai de inteles, din privirii, gesturi, comportament si poate poate o sa se schimbe ceva. poate el nu stie de sentimentele pentru el, vb sincer si deschis unul cu altul. nu conteaza cine face primul pas! important e sa-l faca cineva si nu lasa orgoliul sa intervina. bafta!

| sayWhaaat a răspuns:

El ar trebui sa faca pasul asta? Unde scrie? Nu mai suntem pe vremea lu' mamaia, spuneti ca vreti egalitate intre sexe, pai asta presupune egalitate in tot.
Du-te la baiat si spune-i ce simti pentru el!

| Apocaliptic a răspuns:

Ia nu mai astepta!
Du-te si spune-i ca vrei sa mergi cu el undeva, la un suc/la o plimbare prin parc. Ii spui frumos dar la obiect si ii spui sa alegeti amandoi ziua si ora.
Crede-ma ca daca nu e genu de baiat fitos o sa-i fie greu sa te refuze.

| bumtzbumtz a răspuns:

Incearca sa faci tu primul pas.Din aceeasi cauza din care tu nu-i spui nimic nici el nu-ti spune.Io fi frica si lui.

| FetitzaCuOchiAlbastrii a răspuns:

Nu trebuie sa-i spui ca vrei sa fi cu el. Poate niste fluturat de gene si sa iesi c u el pe afara sa va plimbati chestii din astea o sa rezolve la me functioneaza laughing BAFTA! :*

| Drakul a răspuns:

Incearca gesturi simple cum ar fi : sa il iei pe la spate sa ii puii mainile la ochi sa sa il pui sa ghiceasca. Incearca sa vb cu el cat mai mult. Nu mai fi timidalaughing pana la urma cat de rau poate sa iasatongue