| anonim_4396 a întrebat:

Buna am o problema nu ma mai inteleg cu iubitul meu numai ne certam intre noi au fost foarte multe minciuni din partea amandurora dar am trecut peste amandoi dar de o perioada mai exact de cat stam impreuna (pentru ca facem facultatea in acelasi oras) nu ne mai intelegem ne certam el ma ignora eu nu il suport cand face asa si de aici pornesc toate certurile el se joaca excesiv de mult si nu prea mai merge la facultate nu invata nu ia examenele si a lui dau vina pe mine ca nu invata si tot ii zic sa ne despartim. Parintii lui nu ma plac sunt genu de oamenii foarte domnosi si cred ca nu sunt potrivita pentru el din cauza familiei mele si tot ii zic sa nu mai vorbim nu stiu ce sa fac as vrea sa fim impreuna dar nu cred ca pot sa ma descurc cu toate am avut n discutii cu el si zice da ca se schimba o face 2 3 zile dupa iar incepe.

Ce sa fac un sfat ceva?

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
De ce nu incercati sa vorbiti cand sunteti calmi si foarte sincer?
Cred ca el nu stie ce doreste de la v iata, si faptul ca sunteti impreuna cred ca il cam sperie...
Dragoste cu forta nu se poate, asa ca, i-ati inima in dinti si vorbeste scurt si la obiect si luati o hotarare, daca nu se poate, te separi de el si fiecare pe drumul lui.
O zi buna sa aihappy

| neutrino a răspuns:

Sex ati putea face in continuare, dar sa mai fiti mult timp o pereche nu se mai poate. Nu mai "este" fluturasi!

| Emilian65 a răspuns:

Ati stat la masa sa analizati care sunt cauzele adevarate de nu va mai intelegeti?

Răspuns utilizator avertizat
| DrTerrible a răspuns:

Lasand gluma la o parte....eu zic ca ar trebui sa isi vada fiecare de viata lui..deoarece nu are rost sa va 'mancati' amandoi nervii. Atata a fost sa fie. Mai ales daca spui ca el nu se schimba, probabil e satul si el de aceasta relatie si vrea sa iti dea de inteles ca ar cam vrea sa incheiati relatia. Parerea mea!

| GeorgeMihai a răspuns:

Sa fie in bafta voastra...