| Nustiuceusernamesamipun a întrebat:

Bună. Am o problema și am nevoie de sfaturi, va rog sa-mi scrieți cât mai concret.
Aseara eu cu iubitul meu am încercat sa ne masturbam reciproc și am ajuns sa fim dezbrăcați și sa ne frecam unul de altul.Tin da menționez ca el nu a ejaculat deloc nici înainte, nici după.
Nu a existat penetrare, dar la final am simțit ceva umed și tind sa cred ca acel lichid preejaculator și mi-e frica ca exista vreo sansa sa rămân însărcinată. Astăzi m-am dus la farmacii sa întreb și ambele doamne mi-au zis ca șansele sunt foarte mici și totuși nu îmi recomanda acea pastiluta de a 2 a zi, asa ca n-am mai luat-o.
Va rog spuneți dacă e vreun pericol pentru ca mi-e extrem de teama și nu mai știu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

De la frecat organele sexuale este imposibil s aramai gravida!

Nu lua o bomba hormonala de la o simpla joaca cu organele sexuale, ca are foarte multe efecte secundare care iti afectaeza corpul.

Jucati-va data viitoare cu prezervativele, macar sa invatati sa le puneti pe organe si sa le folositi cand va veni vremea sa va sexuiti.

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Dacă nu a fost penetrare și ejaculare vaginala, este imposibil sa ramai gravida. Felicitări farmaciștilor care au refuzat sa-ți dea pastilă de a doua zi.

| Nustiuceusernamesamipun explică (pentru Emilian65):

Ok. dar am citit cum ca acel lichid ar conține spermatozoizi și ca totuși exista o probabilitate chiar dacă n a existat nici penetrare, nici ejaculare

| VoidEternal a răspuns:

Nu ramai însărcinată având contact cu sperma cu degetele...

Normal că nu e nevoie de pastila.

| Nustiuceusernamesamipun explică (pentru VoidEternal):

N a existat spermă, eu vorbeam strict de acel lichid preejaculator, nici n a existat vreun fel de penetrare, cu absolut nimic.

| VoidEternal a răspuns (pentru Nustiuceusernamesamipun):

Ai fi luat-o absolut degeaba.

| WilliamQoilung2024 a răspuns:

Este nevoie sigur de pastilă.