| denisse19 a întrebat:

Am o problema si eu... acum 4 zile am avut contact sexual neprotejat si iau pastile antibebe. La 2 zile de la contact mi s-au terminat anticonceptionalele si nu am mai luat altele. De ieri am o secretie rosie-maronie (nu e abundenta, sunt doar cativa stropi) si ma simt oarecum balonata. Oare sunt insarcinata sau poate fi de la anticonceptionale/alte cauze? Multumesc. happy

Răspuns Câştigător
| AmelyRain a răspuns:

Nu esti insarcinata. Atata vreme cat aticonceptionalele s-au terminat la 2 zile DUPA contactul sexual este in regula. Secretia maronie este din cauza ca nu le-ai mai luat sau ca sunt prea slabe. Mi s-a intamplat si mie de multe ori sa imi curga asa, si eu am luat si iau aticonceptionale si sunt virgina. ( anticonceptionalele le iau ca tratament hormonal ). Nu te speria.

7 răspunsuri:
| nekokami a răspuns:

Nu cred ca e vorba de o sarcina.La femeile care vor sa ramana insarcinate dar au folosit anticonceptionale hormonale ginecologul le recomanda sa incerce dupa prima menstruatie normala, deoarece in corp mai pot fi urme de anticonceptiv.in cazul tau pot fi doar pete din cauza intreruperi pastilelor.iti recomand sa mai astepti putin, pana la data in care ar trebui sa ai menstruatia.iar daca intarzaie iti recomand sa mergi la ginecolog

| AmelyRain a răspuns:

Da, de fiecare data cand termini o folie menstruatia este provocata, dar nu imediat a doua zi, mie imi vine dupa 3 zile. Acuma depinde, tu sti cum obisnuia sa iti vina...

| RTA90 a răspuns:

De fiecare data cand termini o folie de anticonceptionale iti vine ciclul!

| denisse19 explică:

Sper. straight face acum am observat ca secretia a inceput sa fie mai abundenta, ca si cum ar fi menstruatie si am o senzatie de disconfort.

| denisse19 explică:

Deci, practic.cand termin folia, menstruatia e provocata sa zic asa?

| tally a răspuns:

Te anunt ca vei fi mamika!

| carlasilvana2000_5680 a răspuns:

E clar, esti insarcinatastraight face