| deealove1 a întrebat:

Am o problema si vreau sa va cer si voua sfatul.

Este un baiat in tramvai cand vin de la scoala si tot se uita de o vreme la mine si zilele trecute m-a intrebat daca vreau sa stau jos dar l-am refuzat si m-am dus mai in spate, iar el a continuat sa se intoarca si sa se uite la mine. Ieri m-am asezat in spatele lui si mi-a zis buna i-am raspunbs si eu cu jumatate de gura dar tot se intorcea spre mine si cred ca vroia sa ma bge in seama cand sa cobor mi-a mai spus ceva dar nu am auzit.

Nu stiu ce sa fac! Nu stiu cum sa reactionez. Pare ok ca baiat dar e mai mare ca mine eu sunt clasa a 9a si am 16 ani el pe pariu ca are peste 18 si nu e nesimtit si nu vorbeste urat, dar totusi e diferenta mare de varsta si oricum e ciudat...

Si nu stiu ce sa fac daca ma intreaba ce fac sau ceva sa-i raspund? sa nu-l bag in seama.

Cand am vorbit cu mama a spus ca e complicat si ca mai bine nu il bag in seama. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| darriya a răspuns:

Daca-i rasp la salut, asta nu inseamna ca e ceva iesit din comun.nu cred ca vrea direct sa se culce cu tine(asta depinde si de felul cum gandesti tu si ce vrei)va puteti imprieteni si usor, usor il vei cunoaste. daca ti se pare ca e obs... ignora-l!

| szdfxgh a răspuns:

Cel mai simplu : fii politicoasa si ai rabdare pentru ca timpul va rezolva tot

| GabiStars a răspuns:

Diferenta de varsta nu prea conteaza doar daca te deranjeaza pe tine.Dar eu zic daca ai o mica atractie spre el raspundei stai de vorba cu el si chiar daca nu vreai puteti fi si prieteni...Dar daca nu vrei sa nu ai nici ce mai vagga idee zi la baiat ca nu cauti o relatie asa mai subtilbig grin si ai terminat